Nacházíte se: Úvodní stránka  /  Aktuality

Aktuality

Rubrika Aktuality obsahuje 12 článků.

Diskuse opět v provozu

Publikováno: 3. 4. 2019 - Aktuality - Trvalý odkaz

Vážení uživatelé, rádi bych Vás informovali o tom, že diskusní fórum bylo opět spuštěno. Diskusi je možné volně procházet a registrovaní uživatelé mohou opět diskutvat. Z technických důvodů jsou však pozastavené registrace nových uživatelů. Pro tyto uživatele je diskuse k dispozici pouze pro čtení.

Děkujeme za pochopení.

Tým projektu Adopce.com

[ Pokračování článku ]

Diskuse mimo provoz

Publikováno: 4. 3. 2019 - Aktuality - Trvalý odkaz

Vážení návštěvníci webu, dovolte mi Vám oznámit, že činnost diskusního fóra adopce.com byla dočasně pozastavena, a to z technických důvodů. Dotazy týkající se náhradní rodinné péče můžete směřovat na e-mail: jana.kotalova(zavináč)spoludetem.cz, nebo na Infolinku projektu 233 356 701. Děkuji Vám za pochopení a omlouvám se za komplikace. Jana Kotalová

[ Pokračování článku ]

Z médií o náhradní rodinné péči

Publikováno: 25. 2. 2019 - Aktuality - Trvalý odkaz

Přinášíme Vám něco málo z médií na téma náhradní rodinná péče.

První odkaz se týká přípravy budoucích náhradních rodičů a jejich přípravy – článek a audio záznam (Zdroj: www.hradec.rozhlas.cz).

Druhé dva odkazy je na rozhovory s pěstounkami na přechodnou dobu – 1. článek (Zdroj: www.zena.aktualne.cz) a 2. článek (Zdroj: www.novinky.cz/zena).

Přejeme příjemný poslech a čtení.

[ Pokračování článku ]

Putovní výstava "Jsem pěstoun"

Publikováno: 1. 2. 2019 - Aktuality - Trvalý odkaz

Krajský úřad Jihočeského kraje ve spolupráci s projektem MPSV „Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně-právní ochrany dětí“ připravil pro veřejnost putovní výstavu „Jsem pěstoun“. Fotografie pěstounů s jejich vyjádřením, co pro ně pěstounství znamená a jak ovlivňuje jejich život, bude putovat po Jihočeském kraji od ledna do dubna 2019.

Výstava byla vytvořena v rámci projektu „Hledáme rodiče“ a je zapůjčená od Nadace J&T. Zároveň je společnou iniciativou členů „Pracovní skupiny pro podporu pěstounství v Jihočeském kraji“, jejíž snahou je podpořit toto téma a více jej přiblížit široké veřejnosti. Krajský úřad Jihočeského kraje chce tímto ocenit stávající pěstouny, jejich obětavost a otevřenost k pomoci dětem, které z různých důvodů nemohou vyrůstat ve svých původních rodinách. Zároveň chce téma pěstounství otevřít a přiblížit široké veřejnosti a zájemcům o pěstounství.

Výstava bude v Jihočeském kraji putovat městy: 9. 1. – 25. 1. České Budějovice, 7. 1. – 31. 1. Písek, 28. 1. – 8. 2. Tábor, 18. 2. – 28. 2. Kaplice, 15. 3. – 22. 3. Český Krumlov, 4. 3. – 11. 3. Třeboň, 25. 3. – 5. 4. Milevsko a 8. 4. – 18. 4. Vodňany. Výstava bude doprovázená také dalšími zajímavými akcemi ve spolupráci s místními organizacemi, např. besedami s pěstouny, promítáním filmů, dny otevřených dveří na odděleních sociálně-právní ochrany dětí a v neziskových organizacích, které pěstounským rodinám pomáhají.

[ Pokračování článku ]

Každý 3 Čech by uvažoval o pěstounské péči

Publikováno: 30. 11. 2018 - Aktuality - Trvalý odkaz

Každý třetí Čech by uvažoval o pěstounské péči po vychování vlastních dětí, to je závěr výzkumu, který zveřejnila Asociace Dítě a Rodina. Zadavatelem výzkumu byla Nadace SIRIUS, jakožto jeden z členů Asociace. Jak dále z výzkumu vyplývá, zájemce o jednu z forem náhradní rodinné péče odrazuje nízká informovanost a složitost sytému.

Ucelené informace o náhradní rodinné péči naleznete v brožuře Průvodce náhradní rodinnou péčí. Tu si na našem webu můžete bezplatně objednat či stáhnout.

O výstupech výzkumu se dovíte i v reportáži České televize ve 42:45 minutě.

[ Pokračování článku ]

Setkání žadatelů a široké veřejnosti nad tématem náhradní rodinná péče

Publikováno: 31. 10. 2018 - Aktuality - Trvalý odkaz

Chcete vědět více o náhradní rodinné péči? Středisko náhradní rodinné péče, spolek pořádá ve čtvrtek 15. 11. 2018 v čase od 18:00 do 21:00 „Setkání pro žadatele / veřejnost“. Místo konání je Café Therapy, Školská 30,

Praha 1. Svou účast prosím nahlaste na e-mailovou adresu info@nahradnirodina.cz nebo telefon 233 355 309.

Zdroj: Středisko náhradní rodinné péče, spolek – Kalendář akcí

[ Pokračování článku ]

Za běháním do Litoměřic 9. 9. 2018

Publikováno: 22. 8. 2018 - Aktuality - Trvalý odkaz

Centrum pro náhradní rodinnou péči, o.p.s. si Vás dovoluje srdečně pozvat v neděli 9. září 2018 do Litoměřic na Charitativní běh - Běžíme pro náhradní rodiny. Akce začíná v 8:00 a pokračuje až do 17:00. Více informací naleznete ve facebookové události Centra pro náhradní rodinnou péči, o.p.s.

[ Pokračování článku ]

Nabídka workshopu pro muže pěstouny

Publikováno: 30. 4. 2018 - Aktuality - Trvalý odkaz

Liga otevřených mužů pořádá vzdělávací dvoudenní workshop s názvem „Mužská cesta pro pěstouny“. Workshop je určen pouze pro muže pěstouny. Výukový rozsah činí 12 hodin.

Obsahová struktura bude členěna do dvou témat:

  • Aktivní otcovství - lektor Bc. Lukáš Talpa, garant tématu Muži a péče, kazatel, otec dvou dcer
  • Síla, agrese, práce s vlastní i dětskou agresí - toto téma povede Mgr. Petr Matoušek - psychoterapeut a garant tématu Síla a násilí.

 

Datum konání: 23. - 24. 6. 2018

Místo konání: ekofarma Kyprův mlýn, Knínice (Telč)

Cena: 4 300 Kč (v ceně ubytování, jídlo, plat dvou lektorů) - workshop NENÍ dotován žádným grantem či projektem, Liga otevřených mužů jej organizuje zcela bez finanční podpory.

Více informací o workshopu a o lektorech naleznete v přílohách níže.

[ Pokračování článku ]

TERIBEAR hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem

Publikováno: 15. 8. 2017 - Aktuality - Trvalý odkaz

Od 7. do 16. 9. 2017 TERIBEAR běh opět rozhýbe Prahu. V parku na vrchu Vítkov v Praze po deset dní a non-stop. Nemusíte trénovat! Čas ani styl nerozhoduje. Stačí mít chuť a přijít na Vítkov, koupit si čip a rozhýbat společně Prahu! Nazujte tenisky, běhejte, choďte, procházejte se po vytyčené trase. Za každý kilometr, který urazíte a který zaznamená váš čip, věnují partneři akce 50 Kč na vámi zvolený příběh.

Více informací o akci a možnost zaregistrovat se je na stránkách: www.teribear.cz

Zdroj: www.nadaceterezymaxove.cz

[ Pokračování článku ]

NROS - PŘÍSPĚVEK PRO DĚTI V NÁHRADNÍ RODINNÉ PÉČI

Publikováno: 8. 6. 2017 - Aktuality - Trvalý odkaz

"Do 15. června 2017 lze požádat o podporu v rámci Fondu Jarmily Schulzové. Nadační příspěvek je určen dětem v náhradní rodinné péči, žádat o něj lze prostřednictvím neziskové organizace.

Účelem Fondu je podpora vývoje, výchovy a vzdělávání dětí v náhradní rodinné péči, uplatnění dětí z náhradní rodinné péče v jejich dalším životě, podpora náhradních rodin pečujících o děti se specifickými potřebami a rodičovských kompetencí.

O nadační příspěvek na individuální projekt mohou žádat nestátní neziskové organizace, jejichž cílem je podporovat děti v náhradních rodinách a žádají o konkrétní pomoc, která je v souladu s účelem Fondu. Nadační příspěvek není určen na činnost žádající organizace, ale na individuální pomoc dětem v náhradní rodinné péči. V rámci jednoho kalendářního roku může organizace (dle IČO) podat jednu projektovou žádost. Projekt může zahrnovat pomoc i pro více konkrétních dětí či rodin, ale celková požadovaná výše nadačního příspěvku nesmí přesáhnout 35.000 Kč.

Fond Jarmily Schulzové je součástí Nadace rozvoje občanské společnosti. Navazuje na zaniklý Nadační fond Jarmily Schulzové a je určen pro financování individuálních projektů pomáhajících dětem v náhradní rodinné péči."

Formuláře pro vyplnění naleznete na zde.

Zdroj: www.nros.cz

[ Pokračování článku ]