Nacházíte se: Úvodní stránka  /  Aktuality

Aktuality

Rubrika Aktuality obsahuje 8 článků.

Každý 3 Čech by uvažoval o pěstounské péči

Publikováno: 30. 11. 2018 - Aktuality - Trvalý odkaz

Každý třetí Čech by uvažoval o pěstounské péči po vychování vlastních dětí, to je závěr výzkumu, který zveřejnila Asociace Dítě a Rodina. Zadavatelem výzkumu byla Nadace SIRIUS, jakožto jeden z členů Asociace. Jak dále z výzkumu vyplývá, zájemce o jednu z forem náhradní rodinné péče odrazuje nízká informovanost a složitost sytému.

Ucelené informace o náhradní rodinné péči naleznete v brožuře Průvodce náhradní rodinnou péčí. Tu si na našem webu můžete bezplatně objednat či stáhnout.

O výstupech výzkumu se dovíte i v reportáži České televize ve 42:45 minutě.

[ Pokračování článku ]

Setkání žadatelů a široké veřejnosti nad tématem náhradní rodinná péče

Publikováno: 31. 10. 2018 - Aktuality - Trvalý odkaz

Chcete vědět více o náhradní rodinné péči? Středisko náhradní rodinné péče, spolek pořádá ve čtvrtek 15. 11. 2018 v čase od 18:00 do 21:00 „Setkání pro žadatele / veřejnost“. Místo konání je Café Therapy, Školská 30,

Praha 1. Svou účast prosím nahlaste na e-mailovou adresu info@nahradnirodina.cz nebo telefon 233 355 309.

Zdroj: Středisko náhradní rodinné péče, spolek – Kalendář akcí

[ Pokračování článku ]

Za běháním do Litoměřic 9. 9. 2018

Publikováno: 22. 8. 2018 - Aktuality - Trvalý odkaz

Centrum pro náhradní rodinnou péči, o.p.s. si Vás dovoluje srdečně pozvat v neděli 9. září 2018 do Litoměřic na Charitativní běh - Běžíme pro náhradní rodiny. Akce začíná v 8:00 a pokračuje až do 17:00. Více informací naleznete ve facebookové události Centra pro náhradní rodinnou péči, o.p.s.

[ Pokračování článku ]

Nabídka workshopu pro muže pěstouny

Publikováno: 30. 4. 2018 - Aktuality - Trvalý odkaz

Liga otevřených mužů pořádá vzdělávací dvoudenní workshop s názvem „Mužská cesta pro pěstouny“. Workshop je určen pouze pro muže pěstouny. Výukový rozsah činí 12 hodin.

Obsahová struktura bude členěna do dvou témat:

  • Aktivní otcovství - lektor Bc. Lukáš Talpa, garant tématu Muži a péče, kazatel, otec dvou dcer
  • Síla, agrese, práce s vlastní i dětskou agresí - toto téma povede Mgr. Petr Matoušek - psychoterapeut a garant tématu Síla a násilí.

 

Datum konání: 23. - 24. 6. 2018

Místo konání: ekofarma Kyprův mlýn, Knínice (Telč)

Cena: 4 300 Kč (v ceně ubytování, jídlo, plat dvou lektorů) - workshop NENÍ dotován žádným grantem či projektem, Liga otevřených mužů jej organizuje zcela bez finanční podpory.

Více informací o workshopu a o lektorech naleznete v přílohách níže.

[ Pokračování článku ]

TERIBEAR hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem

Publikováno: 15. 8. 2017 - Aktuality - Trvalý odkaz

Od 7. do 16. 9. 2017 TERIBEAR běh opět rozhýbe Prahu. V parku na vrchu Vítkov v Praze po deset dní a non-stop. Nemusíte trénovat! Čas ani styl nerozhoduje. Stačí mít chuť a přijít na Vítkov, koupit si čip a rozhýbat společně Prahu! Nazujte tenisky, běhejte, choďte, procházejte se po vytyčené trase. Za každý kilometr, který urazíte a který zaznamená váš čip, věnují partneři akce 50 Kč na vámi zvolený příběh.

Více informací o akci a možnost zaregistrovat se je na stránkách: www.teribear.cz

Zdroj: www.nadaceterezymaxove.cz

[ Pokračování článku ]

NROS - PŘÍSPĚVEK PRO DĚTI V NÁHRADNÍ RODINNÉ PÉČI

Publikováno: 8. 6. 2017 - Aktuality - Trvalý odkaz

"Do 15. června 2017 lze požádat o podporu v rámci Fondu Jarmily Schulzové. Nadační příspěvek je určen dětem v náhradní rodinné péči, žádat o něj lze prostřednictvím neziskové organizace.

Účelem Fondu je podpora vývoje, výchovy a vzdělávání dětí v náhradní rodinné péči, uplatnění dětí z náhradní rodinné péče v jejich dalším životě, podpora náhradních rodin pečujících o děti se specifickými potřebami a rodičovských kompetencí.

O nadační příspěvek na individuální projekt mohou žádat nestátní neziskové organizace, jejichž cílem je podporovat děti v náhradních rodinách a žádají o konkrétní pomoc, která je v souladu s účelem Fondu. Nadační příspěvek není určen na činnost žádající organizace, ale na individuální pomoc dětem v náhradní rodinné péči. V rámci jednoho kalendářního roku může organizace (dle IČO) podat jednu projektovou žádost. Projekt může zahrnovat pomoc i pro více konkrétních dětí či rodin, ale celková požadovaná výše nadačního příspěvku nesmí přesáhnout 35.000 Kč.

Fond Jarmily Schulzové je součástí Nadace rozvoje občanské společnosti. Navazuje na zaniklý Nadační fond Jarmily Schulzové a je určen pro financování individuálních projektů pomáhajících dětem v náhradní rodinné péči."

Formuláře pro vyplnění naleznete na zde.

Zdroj: www.nros.cz

[ Pokračování článku ]

Guide of a Substitutional Parental Care

Publikováno: 28. 3. 2017 - Aktuality - Trvalý odkaz

Středisko náhradní rodinné péče, spolek had prepared translation of brochure title Guide of a Substitutional Parental Care. Brochure is intended for people who are interested in any type of substitutional parental care and how Tereza Maxová, founder of Tereza Maxová Fundation (main projekt donor) said in her Introduction in brochure: „ The brochure you are holding in your hand aims to help you to understand the system of substitutional care in the Czech Republic, to guide you through the legal process and to answer the questions you might have.

You may The Guide of a Substitutional Parental Care dowload here.

We wish you all the best and enjoy reading.

[ Pokračování článku ]

Nabídka vzdělávání a respitní péče Děti patří domů, z. s.

Publikováno: 6. 3. 2017 - Aktuality - Trvalý odkaz

Děti patří domů, z.s. zveřejnila „Nabídku akcí 2017“ pro náhradní rodiny. Organizace působí v oblasti Svitavy a Teplice a v případě zájmu, o některou z aktivity kontaktujete přímo zaměstnance organizace.

[ Pokračování článku ]