nové miminko ve 44

nové miminko ve 44

Unread postby Satinka » 08 Nov 2018 22.41

Šli byste ve 44 letech do přímé adopce miminka? Máme v adopci 6 + 3 leté děti. Známá otěhotněla, ví že si dítě nemůže nechat a nabídla miminko nám, mohla bych si s ní užít celé těhotenství, chodit na ultrazvuky, slyšet srdíčko miminka, vidět 3D . . . . prostě prožívat vše o co jsem u našich prvních dětiček přišla. Neměli bych žádné nervy, jestli si adopci do soudu nikdo nerozmyslí a miminko nám nevezmou. Známe se dobře, znám zdravotní stav i důvody proč si miminko nemůže nechat. Prostě příležitost na kterou jsem čekala celý život, jen teď prostě váhám kvůli věku, manžel moc nechce. Teda 3 tí děťátko jsme chtěli, jen jsme spíš přemýšleli o pěstounské péči cca 2 letého. Něco jako, že "adopcí jsme si pomohli sami sobě" a za ty úžasné dary bychom teď pomohli mi děťátku do dlouhodobé pěstounské(které by těžko hledalo rodinu-pěstouny). A do toho nabídka miminka, co byste dělali? Srdce mi říká, že náhody neexistují, jen ten rozum a věk a manžel. . . Budu ráda za Vaše názory(jestli nějaké v této nové diskuzi budou)
Satinka

Re: nové miminko ve 44

Unread postby wenda » 09 Nov 2018 23.13

Dobrý den, my jsme dostali do adopce - klasické, miminko přímo z porodnice, v té době mi bylo 44 let, zvládla jsem to úplně v pohodě, dceři už jsou tři roky a nemůžu si to vynachválit. Jo a manžel je ještě o dost starší než já a dcerku si moc užívá, je to jeho mazánek :-) Samozřejmě záleží na zdravotním stavu, fyzičce, životním stylu atd. Ale jestli jste zdravá a aktivní, tak směle do toho, já bych být vámi neváhala. Sama bych brala klidně ještě jedno dítě, ale vím, že vzhledem k věku na adopci už nemáme šanci a do pěstounky se nám nechce.
wenda

Re: nové miminko ve 44

Unread postby Jehelnicek » 12 Nov 2018 12.23

Dobrý den, těžko radit ve Vaší situaci, přesto Vám přeji hodně štěstí při rozhodování a kdybyste se spolu s manželem rozhodli známou odmítnout, tak bysme se jí rádi představili - Jsme manželé 10 let (já 27,manžel 42l).
Zajištění, s domečkem se zahradou, kteří hledají miminko k přímé adopci, osud nám dopřál 2 krásné děti, ale také 2 narozené drobečky vzal, prázdná náruč by ještě jednoho drobečka chtěla, vše pro něj máme připravené, mamince bychom poskytli maximální podporu a byli ochotni ji seznámit s naším životem, miminku dali vše potřebné pro spokojený a šťastný život.
Omlouvám se pokud Vám moje reakce příjde nevhodná, ale zkusit jsem to musela.
Klára
Jehelnicek

Return to Nevíte si rady? / Obecná diskuze