zklamání s adopce

zklamání s adopce

Unread postby Katharine » 12 Apr 2018 20.59

Nemohu mít vlastní děti.Tak jsme si řekli,že půjdeme do adopce.Ale co nás čeká by nás ve snu ani nenapadlo.Jsme úplně zklamaní a máme chuť dítě občas vrátit ano je to smutné ale je to tak.Jsou to jenom nervy.Dítě se k nám dostalo když měl rok dali jsme mu šanci.Byl od miminka celou dobu u pěstounky.Dítě asi mohlo vše-vyhazovat věci z odpatkového koše,všude zavírat dveře a skříňky nebo i lépé s nimi třískat,celou dobu byl na příkrmech tak že prakticky jíst normálně moc neumí.Pořád to vytahuje z pusy.A když není po jeho je řev a pláč.Mohl tam dělat vše prostě poroučelo dítě a ona jenom skákala.Dítě není zvyklé poslouchat a nezná nesmíš,to nedělej atdKdyž se vzbudí pláčem není k utišení když ho vezmete do náruče je ten řev ještě větší a přitisknout si ho k sobě to ani nejde jakoby neznal mazlení.Knihu života co by nám pěstounka měla dát nemáme do dneška a i přestala záhadně komunikovat.A to nám ze začátku psala každý den i 2x denně.A dneska se manžel šel koupat s prckem jako vždy a začal si mít hlavu dítě řev až začalo škytat a nešel utišit.Musel rychle vylézt a já ho nějak uklidnila.Jsem ještě z toho v šoku.Občas si říkám proč jsou ostatní tak osvojitelé štastní a radují se a my?Stalo se někomu že dítě musel vrátit?Jestli tak vychovávají dítě pěstouni do rodin at to raději nedělaji nezlob te se na mě.
Katharine

Re: zklamání s adopce

Unread postby Šárka » 14 Apr 2018 02.52

Dobrý den, myslím, že byste měli co nejdříve navštívit terapeuta. A co nejrychleji se rozhodnout, jak dál. Z mého neodborného pohledu jste dítě nedokázala přijmout za své a hledáte viníka. Ubližujete si vnitřní frustrací navzájem. Popisujete ho jako psa. Ne dítě. Je to malý opuštěný uzlíček, který Vám dává šanci být mámou a mít úplnou rodinu. Vy mu žádnou šanci nedáváte. Jsou stovky čekajících adoptivních rodičů, co by za takového zdravého rošťáka ruce líbali. Všechny roční děti objevují svět, vyhazují věci z koše nebo naopak do koše, otvírají vše, co se otevřít dá. Ochutnají vše, co se jim dostane do ruky. Včetně těch odpadků z koše. Je na Vás zajistit bezpečí a láskyplně ukázat pravidla, co se dělá a co ne. Samozřejmě jsou adoptovní rodiče, kteří se přecenili a ve skutečnosti nedokáží cizí dítě přijmout za své. Nejste první a bohužel ani poslední. Vaše prověřování holt nebylo dostatečné. Teď musíte zvážit, zda skutečně chcete být mámou. Podstoupíte rodinnou terapii, jsou organizace, které pomáhají s navazováním citových vazeb mezi rodiči a přijatými dětmi, pomůžou Vám vyznat se v pocitech a reakcích dítěte. Nebo chcete mít svůj klid a pořádek a dítě raději co nejdříve vraťte, ať má ještě šanci navázat pevnou citovou vazbu s jinou rodinou a vyvíjet se zdravě. Vím, že zním tvrdě, ale Vy jste dospělá a máte možnosti obrany. To děťátko je zcela odkázáno na schopnosti a neschopnosti dospělých kolem sebe. Zrcadlí Vaše pocity a cítí se nechtěné a nejisté. Není to o vině, ale o možnostech. Z nějakého důvodu se neumíte navzájem přijmout. A buď to začnete řešit nebo tomu dítěti ale i sobě nevratně ublížíte.
Šárka

Unread postby odbornik » 18 Apr 2018 10.38

Vážená paní,
jsme rádi, že jste našla odvahu sdílet své pocity na naší poradně.
Nemáme bližší informace o tom, jak je dítě dlouho u Vás v rodině a jak je nyní staré. Ale v každém případě platí, že proces adaptace (zvykání si) na sebe navzájem mezi dítětem a novými rodiči může být náročný a může trvat různě dlouhou dobu.
Chování dítěte mohou kromě výchovy pěstounů a následně Vaší ovlivňovat také jeho dosavadní prožitky a jeho osobní anamnéza (genetické dispozice, průběh těhotenství matky, případné závislosti matky a další okolnosti).
Dobré je, pokud můžou v období adaptace náhradní rodiče využít podporu nějaké odborné organizace, která se touto problematikou zabývá. Nevíme, odkud z České republiky jste, ale pokud zavoláte na naši poradnu na tel. číslo 233 355 309, rádi Vám kontakty na takovéto organizace ve Vašem okolí poskytneme.
Odborníci Vás vyslechnou, pomohou Vám porozumět potřebám dítěte a situacím, které se u Vás doma odehrávají. Dále Vás nasměrují, jak dítě výchovně vést, aby se situace u Vás v rodině zklidnila.
Můžete také využít naše poradenství po telefonu (i anonymně) či přijít na osobní schůzku k nám do Střediska NRP, kde si můžeme o Vaší situaci více popovídat.
Obrátit se můžete také na svou příslušnou sociální pracovnici na OSPOD, která by Vám rovněž měla poskytnout poradenství a podporu.
Každopádně je ale potřeba situaci řešit co nejdříve. Děti v náhradní rodinné péči mají specifické potřeby a jsou zranitelnější, než běžná dětská populace. Pokud situaci nezačnete obratem řešit, hrozí, že dítěti nebudou jeho potřeby naplněny a dítě tak může být poškozeno ve svém psychickém vývoji. Navíc i Vy jako rodiče budete čím dál vyčerpanější a tím se celá situace bude ještě zhoršovat.
Přejeme Vám hodně sil a šťastnou ruku při výběru odborníků, aby z Vás brzy mohla být spokojená rodina.
Za SNRP, Veronika Sedmíková
odbornik

Unread postby stanja » 01 Sep 2018 20.47

Co to vlastně píšete za hrozné věci..to miminko mohlo být u někoho, kdo by za něj dal celý svůj život...víte co to je nemít vlastní děti a moc po nich toužit???

Je mi moc roků, mám dvě dospělé děti, vnoučata mají kolem dvaceti a přesto jsme si s manželem pořídili štěstí, má dnes čtyři roky a točí se kolem něj celá rodina..a když mi nyní říká maminečko jsi ta moje nejkrásnější a ty mi voníš..to je nádhera..Akoráte také zlobí s jídlem, už jej nenutím, děláme táborové hry a to jde o všechno co máme i o rohlík se salámem...
stanja

Return to Nevíte si rady? / Obecná diskuze