Dotaz

V této cekci je možné klást dotazy odborníkům ze Střediska náhradní rodinné péče. Odpovídat mohou pouze odborníci a původní autor tématu.

Dotaz

Nový příspěvekod Mirda87 » 23 kvě 2018 00.05

Dobrý den,
Nechci tohle brát jako osobní zpověd, jen se chci na něco zeptat :)

Nevím jestli se tu vypisuji správně. Je mi 31 let, a chtěl bych si adoptovat dítě. Nikdy jsem neměl to štěstí si najít přítelkyni. Háček je v tom že ne svojí vinou jsem rok v insolvenci a potrvá mi to ještě pár let než se z ní dostanu. Je pravda že nemám s dětmi až takové zkušenosti ale i tak bych si ji/ho přál. Je mi z toho smutno ale nechci zase přivést dítě do zadlužené rodiny. Každopádně děkuji za každou radu.
Mirda87

Re: Dotaz

Nový příspěvekod Mirda87 » 25 kvě 2018 01.54

Tak asi mám smolíka a mohu na to zapomenout :/
Mirda87

Nový příspěvekod odbornik » 29 kvě 2018 09.11

Vážený pane,
zdravíme Vás ze Střediska NRP. Vážíme si toho, že byste rád poskytl domov a lásku dítěti, které nemělo lehký start do života.

Ve Vašem dotazu uvádíte, že byste rád osvojil dítě, dále uvádíte, že nyní jste v insolvenci.
Pokud se rozhodnete pro tento krok, tedy osvojení dítěte, bude Vás čekat ze strany státu důkladné prošetření Vás a Vašeho života. Toto prověření slouží k tomu, aby děti, které jsou vhodné do osvojení, přišly do bezpečné a stabilní rodiny. Tyto děti již na počátku svého života prožily ztrátu, některé si s sebou do života nesou i těžká traumata a mají specifické potřeby, proto je třeba, aby toto prověření náhradních rodičů proběhlo.
Prověření, které byste musel podstoupit, bude zahrnovat prošetření Vašeho zdravotního a psychického stavu, Vašeho zázemí i Vaší ekonomické situace. Žádost o osvojení mohou podat i lidé, kteří jsou momentálně v insolvenci, bude však záležet na individuálním posouzení Vaší situace. Pracovníky úřadu bude zajímat, zda byste byl schopen uživit Vás a dítě s ohledem na insolvenci. V případě, že byste žádost podával sám, tak kdo by Vám případně z rodiny mohl v této situaci pomoci. Celý proces prověřování, je velmi individuální záležitostí a bohužel Vám nemůžeme předem říci, jak pracovníci Vaši situaci vyhodnotí. Současná praxe však upřednostňuje osvojení dítěte plnou rodinu. Zároveň, s ohledem k Vaší současné finanční situaci, Vám doporučujeme si žádost podat až po vyřešení Vaší insolvence.
Dále Vám doporučujeme Váš záměr probrat s pracovníky orgánu sociálně právní ochrany dětí (OSPOD) v místě Vašeho trvalého bydliště. Oni nejlépe znají současnou situaci v daném kraji.

Více informací o celém procesu osvojení naleznete zde: http://www.nahradnirodina.cz/sites/defa ... adopci.pdf

Dále Vám můžeme nabídnout osobní konzultaci u nás ve Středisku NRP na adrese Jelení 91/7, Praha 1, kde s Vámi rádi více probereme celý proces a i Vaši situaci. Je nutné se však předem objednat na konkrétní datum.

V případě dalších dotazů se můžete obrátit na naši infolinku: 233 355 309, e-mail: info@nahradnirodina.cz nebo zde na tuto poradnu.

Přejeme Vám mnoho štěstí na Vaší cestě za dítětem.

S pozdravem a přáním hezkého dne,

Veronika Fišerová Dis., sociální pracovnice
Naposledy upravil odbornik dne 11 zář 2018 10.03, celkově upraveno 1
odbornik

Nový příspěvekod Mirda87 » 29 kvě 2018 09.54

Ok. Tak já tedy počkám až budu mít po insolvenci. Máte pravdu. Pro dítě to bude lepší. Rád bych už nějaký dítě pochoval. Docela mi to chybí.
Mirda87

Zpět na Rady odborníků