Etický kodex diskutujících na stránkách Adopce.com

Etický kodex diskutujících na stránkách Adopce.com

Unread postby adopce » 26 Jul 2014 12.41

Cílem diskusí na těchto stránkách je poskytnout co největší prostor, kde se lidé mohou setkávat a vyměňovat si své názory či postřehy.

Aby ovšem tento prostor mohl existovat, musí v něm platit určitá pravidla. Tím, že člověk vstupuje do diskuse, vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat. V opačném případě si moderátoři vyhrazují právo bez předchozího upozornění mazat nevhodné příspěvky či jejich části popř. odepřít přístup tomu, kdo je opakovaně porušuje. Základní principy jsou tři: dodržování zákonů, zákaz zneužívání tohoto prostoru ke spamování či komerčním aktivitám a slušnost.

Prosíme vás, abyste k ostatním přistupovali s úctou, neútočili na ně, nezneužívali diskusí k výhrůžkám, obtěžování, nevnucovali své názory ostatním. Příspěvky podněcující k násilí a nenávist ke konkrétním lidem, skupinám obyvatelstva, zejména pak k etnickým či náboženským skupinám, jakož i příspěvky obsahující obscenity a vulgarismy jsou zakázány. Je nepřípustné propagovat v diskusích komerční produkty či soukromé firmy (pokud to přímo nesouvisí s podstatou diskuse) či zveřejňovat na ně odkazy. Vzhledem k tomu, že není možné přesně definovat, co ještě souvisí s diskusí a co už je záměrná propagace, vyhrazují si moderátoři právo toto posuzovat ad hoc. V případě citací je třeba uvádět autora či odkaz na zdroj.

Každý diskutující je zodpovědný za dodržování všech zákonů a právních norem, které platí v zemi, kde žije. Moderátoři si vyhrazují právo posoudit, kdy je příspěvek už za hranicí zákona.

Správce webu nepřebírá odpovědnost za obsah jednotlivých příspěvků. Pokud máte podezření, že někteří diskutující porušují zákony či tento kodex, napište nám prosím na info@spoludetem.cz.

Při posuzovaní informací uveřejněných v diskusním fóru mějte na paměti, že není v silách správce webu ověřovat jejich pravdivost. Zvažujte jejich důvěryhodnost dřív, než na jejich základě podniknete jakékoliv kroky.

Zpracováno na základě Kodexu diskutujícího serveru sme.sk a Pravidel diskuse na blog.aktualne.cz.
adopce
Administrátor
 
Posts: 17
Joined: 22 Jan 2014 16.20

Re: Etický kodex diskutujících na stránkách Adopce.com

Unread postby Kolozub » 18 Aug 2015 23.51

Hezký kodex. Ovšem beze smyslu. Tato forma odradila téměř všechny přispěvatele.
Žádost 11/2013, schváleni 6/2014, telefon 7/2014 - 8 měsíční zdravý chlapeček
2.žádost 4/2015, čekáme na telefon
User avatar
Kolozub
 
Posts: 112
Joined: 03 Jul 2015 18.03


Return to Nevíte si rady? / Obecná diskuze

Who is online

Users browsing this forum: No registered users

cron