pěstounská rodina

pěstounská rodina

Nový příspěvekod pady » 29 črc 2016 11.51

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zda je nějaká praxe pro věk biologických dětí v pěstounské rodině. Chtěli bychom podat žádost, ale máme čtyři malé děti (2,4,6,8) a nevíme, jestli vůbec máme šanci nebo musí být vlastní děti už "vychované".
Děkuji za odpověď
pady

Re: pěstounská rodina

Nový příspěvekod Šárka » 03 srp 2016 02.14

Dobrý den,
přijaté dítě by mělo být nejmladším dítětem v rodině, tak jak je to u narozených dětí. Takže můžete žádat o mimko. Ale těch je do pěstounské péče minimálně. Navíc jste již opravdu velká rodina a ty děti nepotřebují být jedním z mnoha. Potřebují výhradní péči. Minimálně první rok Vám obrátí život i rodinu vzhůru nohama a mohou to odnést i Vaše vlastní děti. Dvouleté jsou ještě opravdu malé na to, aby pochopily specifické projevy přijatého dítěte a také to, že na ně nemáte čas. Ve Vašem případě bych zvážila podání návrhu za několik let.
Šárka

Nový příspěvekod terezacermanova » 11 úno 2018 21.57

Dobrý den zoufale hledám odpověd na pár otázek ohledně dlouhdobé PP ,které jsem se nedočetla ani v knihách ani na netu.Byla bych ráda kdyby se mi někdo zkušený ozval.Také bych touto cestou ráda našla či získala tip na to ,kde najít pěstouny ve svém regionu.Díky.Tereza
terezacermanova

Nový příspěvekod odbornik » 15 úno 2018 10.14

Dobrý den Terezo,
pokud chcete získat bližší informace o pěstounské péči, můžete se obrátit na naší telefonickou poradenskou linku 233 356 701, případně zaslat Vaše dotazy na email info@nahradnirodina.cz. Rádi Vám se zodpovězením dotazů pomůžeme.
Za SNRP, Veronika Sedmíková
odbornik

Nový příspěvekod Šárka » 12 bře 2018 01.01

Jaké máte otázky paní Terezo?
Šárka

Nový příspěvekod terezacermanova » 12 bře 2018 14.46

Zdravím Vás P.Šárko na spoustu otázek jsem již odpověd našla,jen mám spíše problém si je utřídit.Největší otázkou mi zůstáva to kdy si zažádat máme malé děti a většina lidí tomu není nakloněna.Miminka nejsou,malé děti nejsou ,nedělalo by to dobrotu s biologickými dětmi apod.to mně asi nejvíc tíží,ale sto lidí sto chutí samtný proces trvá dlouho.Jaké máte zkušenosti vy? Děkuji.Tereza
terezacermanova

Nový příspěvekod Šárka » 13 bře 2018 04.27

Myslím, že nejlepší je napřed vychovat své děti. Čas už nikdo nevráti, jejich dětství už znova neprožije. Péče o zraněné duše odebraných nebo opuštěných dětí je mnohem náročnější než o vlastní od začátku milované děti. S přijatými už na ty vlastní není dost času. K tomu časté návštěvy sociálních a klíčových pracovníků, neustálé narušování soukromí. Kontakty s rodinama přijatých dětí také nejsou snadné. Stát se pěstounem je Vaše volba, ne volba Vašich dětí. Tak s tím podle toho musíte nakládat.
Jsou tisíce potřebných dětí, ale když si vidinou pomoci jednomu cizímu dítěti rozhodíte své vlastní děti, nepomůže to nikomu. Bude jen víc deprivovaných dětí. A bohužel vídám u některých pěstounů, že se jim vlastní dítě hroutí. Nebo děti odchází z rodiny pryč osamostatnit se moc brzy.
Šárka

Nový příspěvekod terezacermanova » 13 bře 2018 12.11

Tomu samozřejmě rozumím tahle odpověd už mne tisíckrát napadla.A co hostitelská péče?
terezacermanova

Nový příspěvekod Šárka » 14 dub 2018 02.31

Do hostitelky bývají starší děti. Pro mimča a batolata je nevhodná. I předškolák nepochopí, proč si jej nenecháte. Takže k vlastním malým dětem asi taky ne úplně vhodná. Něco jiného je, pokud jde o dítě, které již znáte. To do rodiny zspadne přirozeněji. Ale z mého pohledu by rodiče měli napřed vychovat vlastní děti a cizím se věnovat až v období, kdy je vlastní denně nepotřebují a přitom do vnoučat je ještě daleko. A je jedno, zda jde o pěstounskou péči nebo hostitelku.
Šárka

pestounska rodina

Nový příspěvekod Archersig » 15 lis 2018 20.55

Ona ta mamina bude asi este pomerne mlada a mysli si, ze moze prerobit svet. Lepsie je drzat studenu hlavu a nohy v teple.
Ale ono sa to dobre hovori, ked mne do toho v podstate nikto nekecal. To len neskor sa zacali opatrne pridavat a teraz sa vytesuju ako im je dobre. Uz mi bolo povedane aj take, ze to je hrozne, ked si nemozem dovolit kupit pecenu klobasu, alebo co to je, pred obchodom, ked tak nadherne voni. Kto tym procesom nepresiel nepochopi, ze nam to smrdi a zdviha sa nam zaludok.
A ak si muz najde frajerku pre kus zvanca, tak za takym netreba banovat.
Takze ano, citim sa varovana, ze ta moja rodina ma asi velmi vysoku hodnotu a ostatni mi ju mozu zavidiet. Myslim si ale, ze takych je nas tu vela.
Archersig

Zpět na Nevíte si rady? / Obecná diskuze