svěření do výchovy

V této cekci je možné klást dotazy odborníkům ze Střediska náhradní rodinné péče. Odpovídat mohou pouze odborníci a původní autor tématu.

Re: svěření do výchovy

Nový příspěvekod Barca » 21 říj 2015 10.27

Dobrý den
Tak to šlo rychleji než jsme mysleli.26.10. máme soudní jednání.Včera u nás byla OSPOD.Mluvila s vnučkou" o samotě".Zítra jdeme na radu k advokátce. Ani si nedovedu představit jak to bude probíhat.Mrzí mne to-vnučka je nesvá.I když jsem ji samozřejmě nic neříkala,ale cítí že se něco děje.
Velice Vám děkuji za rady.
Barca

Nový příspěvekod Barca » 13 říj 2016 23.02

dobrý večer.
Proběhlo několik soudních přelíčení.Od doby kdy jsem se neozvala :-)
První bylo v roce 2015 o úpravě styku.Od 10.10.2016-do 11.10.2016 proběhly 2 soudní přelíčení- vypovídala jsem já a druhý den manžel.Nakonec po dvou dnech jsme se domluvili o střídavé péči.Zákon nemá pravidla pro takovýto styk.Prarodiče a dcera.Samozřejmě bychom chtěli aby to "klapalo"
Nevím jak si mám připadat.O vnučku jsme se starali od 9 měsíců-a u soudu jsme si oba připadali jako lidi kteří jsou nekompetentní k jakému koli vyjádření ohledně malé 8.leté vnučky.Přednostní je právo matky-do výchovy a zvyklostem nemáme prý co mluvit. Byli jsme u psycholožky-na dotaz jak máme se situací obeznámit vnučku a také dceru 13 let.Nám bylo řečeno,abychom z tohoto nedělali drama. Dcera 13 let nepotřebuje prý žádné vysvětlení a vnučka také ne.Myslím si že tento postup není v zájmu dětí-dcera i vnučka jsou děti.Proto bych byla ráda kdyby jste mi poradili-co vše pro tento stav v rodině lze udělat-abychom to nezkazili-pro děti.
Děkuji
Barca

Nový příspěvekod odbornik » 14 říj 2016 10.03

Dobrý den,
střídavá péče může být určitým můstkem k tomu, aby si vnučka zvykala opět na svou matku a jejího nového partnera. Pomoc psychologa by však v tomto ohledu určitě byla vhodná a to nejen pro vnučku a pro Vaši dcerku, ale také pro Vás. Vyhledali jste opravdu PhDr. Špaňhelovou, kterou jsem Vám doporučovali oslovit? Pokud stanovisko psycholožky. o kterém píšete je její, pak se nám ozvěte, můžeme Vám doporučit někoho jiného.
za Středisko NRP
Alena Vávrová
odbornik

Nový příspěvekod Barca » 15 led 2018 20.05

Dobrý den
Již dlouho jsem se neozvala.
Vnučka je u maminky,ale nevím není to asi ou key, stýská se jí,přeci jenom žila 9 let u nás doma... potřebovala bych poradit jak se zachovat,neboli co by se s touto situacé dalo dělat .
Snažím se ji vštěpovat rídce řečeno -maminka je maminka-ale mám stach,aby to nemělo nějaké dopady u 9 leté holky.
Děkuji.
Barca

Nový příspěvekod odbornik » 17 led 2018 12.47

Dobrý den,

velmi dobře rozumíme tomu, že Vám není lhostejné, jak se Vaše vnučka cítí. Pro nás je však složité na základě sporadické korespondence s Vámi dnes zodpovědně posoudit celou situaci. Nabízíme Vám proto možnost osobní konzultace v našem Středisku náhradní rodinné péče v Jelení 91, Praha 1. Termín schůzky je nutné domluvit na tel.: 233356701. Rádi se Vám budeme věnovat. Pokud by Vám tato nabídka nevyhovovala, pak doporučujeme vyhledat pomoc některé psychologické poradny v blízkosti Vašeho bydliště.

Přejeme Vám hodně štěstí.

Za SNRP,

Alena Vávrová
sociální pracovnice
odbornik

Nový příspěvekod Barca » 30 srp 2018 14.10

Dobrý den
Nellinka je již rok u své matky.Bohužel se situace nezměnila-spíše zhoršila.Nellinka se začala stále více a více uzavírat do sebe.Jednou za 14 dní je u nás,ale jinak během té doby ji skoro nevidíme.3 roky chodila na klavír a zpěv-již nebude chodit dle maminky na to nemá čas.Nellinka má dysfázii a ADHD.Její paní učitelka na klavír a zpěv ,byla i na školení,aby věděla jak s takovou hočičkou zacházet.Ze strany matky mi bylo řečeno že už nebude chodit ani na logopedii,že to již nepotřebuje.Mám o ni strach dnes je jí už 10 let.U psycholožky kterou jste mi doporučila jsem tenkrát nebyla a dnes nevím co bych mohla pro-ni udělat.Mám o ni strach a nevím co bych mohla pro ni udělat.
Děkuji
Barca

Nový příspěvekod odbornik » 11 zář 2018 15.24

Dobrý den,
je vidět, že Vám na vnučce záleží a zajímá Vás její další osud. Popisujete, že jste s dívkou v pravidelném kontaktu jednou za 14 dní, jinak bydlí s maminkou. O holčičku máte starost, máte pocit, že se více uzavírá do sebe. Zajímáte se, co byste mohla pro holčičku udělat, pomoc psychologa jste zatím nevyužila.
Vzhledem k tomu, že rodinné vztahy jsou spletité a křehké, je potřeba zmapovat celou rodinnou situaci. Potřeby, zájmy a obavy jednotlivých členů rodiny, podívat se na způsob komunikace v ní a samozřejmě reflektovat vzájemná očekávání,ale i zranění a křivdy, které v rodině jsou. Nemám pro Vás tedy lepší radu než tu, kterou jste již dostala. Vyhledejte psychologa, který Vám pomůže se zorientovat v celé situaci a identifikovat Vaše možnosti. Nevím, jaká panuje v rodině atmosféra, jaký je nyní Váš kontakt s dcerou. Jednou z možností by jistě byla rodinná terapie, kde byste si mohli v bezpečném prostředí vyjasnit výše zmíněné. Z Vašeho dotazu není zcela zřejmé, v čem Vaše obavy o vnučku spočívají.

Samozřejmě, že zájmy dítěte i jeho otevřenost ke sdílení svého světa s nejbližšími se též proměňují s věkem a nemusí být známkou nějakého problému. Pokud by dívka o zpěv a o klavír opravdu stála, pak jistě můžete její mamince nabídnout pomoc s organizací tak, aby mohla dceři kroužky dopřát. To vše je však o komunikaci mezi Vámi a dcerou. Děti velmi citlivě vnímají případné napětí mezi dospělými a potřebují zažívat vztahy jisté, bezpečné a stálé. K tomu patří i to, že si děti nemusí volit mezi vztahem k matce a vztahem k prarodičům.
Pokud byste měla zájem, můžeme celou situaci více probrat telefonicky na tel.č. 233 355 309, kde si lze sjednat osobní schůzku přímo ve Středisku NRP.
S přáním všeho dobrého,
Mgr.Tereza Landová
odbornik

Předchozí

Zpět na Rady odborníků