Dotaz

V této cekci je možné klást dotazy odborníkům ze Střediska náhradní rodinné péče. Odpovídat mohou pouze odborníci a původní autor tématu.
Mirda87

Dotaz

Nový příspěvek od Mirda87 » 23. květen 2018, 0:05

Dobrý den,
Nechci tohle brát jako osobní zpověd, jen se chci na něco zeptat :)

Nevím jestli se tu vypisuji správně. Je mi 31 let, a chtěl bych si adoptovat dítě. Nikdy jsem neměl to štěstí si najít přítelkyni. Háček je v tom že ne svojí vinou jsem rok v insolvenci a potrvá mi to ještě pár let než se z ní dostanu. Je pravda že nemám s dětmi až takové zkušenosti ale i tak bych si ji/ho přál. Je mi z toho smutno ale nechci zase přivést dítě do zadlužené rodiny. Každopádně děkuji za každou radu.

Mirda87

Re: Dotaz

Nový příspěvek od Mirda87 » 25. květen 2018, 1:54

Tak asi mám smolíka a mohu na to zapomenout :/

odbornik

Nový příspěvek od odbornik » 29. květen 2018, 9:11

Vážený pane,
zdravíme Vás ze Střediska NRP. Vážíme si toho, že byste rád poskytl domov a lásku dítěti, které nemělo lehký start do života.

Ve Vašem dotazu uvádíte, že byste rád osvojil dítě, dále uvádíte, že nyní jste v insolvenci.
Pokud se rozhodnete pro tento krok, tedy osvojení dítěte, bude Vás čekat ze strany státu důkladné prošetření Vás a Vašeho života. Toto prověření slouží k tomu, aby děti, které jsou vhodné do osvojení, přišly do bezpečné a stabilní rodiny. Tyto děti již na počátku svého života prožily ztrátu, některé si s sebou do života nesou i těžká traumata a mají specifické potřeby, proto je třeba, aby toto prověření náhradních rodičů proběhlo.
Prověření, které byste musel podstoupit, bude zahrnovat prošetření Vašeho zdravotního a psychického stavu, Vašeho zázemí i Vaší ekonomické situace. Žádost o osvojení mohou podat i lidé, kteří jsou momentálně v insolvenci, bude však záležet na individuálním posouzení Vaší situace. Pracovníky úřadu bude zajímat, zda byste byl schopen uživit Vás a dítě s ohledem na insolvenci. V případě, že byste žádost podával sám, tak kdo by Vám případně z rodiny mohl v této situaci pomoci. Celý proces prověřování, je velmi individuální záležitostí a bohužel Vám nemůžeme předem říci, jak pracovníci Vaši situaci vyhodnotí. Současná praxe však upřednostňuje osvojení dítěte plnou rodinu. Zároveň, s ohledem k Vaší současné finanční situaci, Vám doporučujeme si žádost podat až po vyřešení Vaší insolvence.
Dále Vám doporučujeme Váš záměr probrat s pracovníky orgánu sociálně právní ochrany dětí (OSPOD) v místě Vašeho trvalého bydliště. Oni nejlépe znají současnou situaci v daném kraji.

Více informací o celém procesu osvojení naleznete zde: http://www.nahradnirodina.cz/sites/defa ... adopci.pdf

Dále Vám můžeme nabídnout osobní konzultaci u nás ve Středisku NRP na adrese Jelení 91/7, Praha 1, kde s Vámi rádi více probereme celý proces a i Vaši situaci. Je nutné se však předem objednat na konkrétní datum.

V případě dalších dotazů se můžete obrátit na naši infolinku: 233 355 309, e-mail: info@nahradnirodina.cz nebo zde na tuto poradnu.

Přejeme Vám mnoho štěstí na Vaší cestě za dítětem.

S pozdravem a přáním hezkého dne,

Veronika Fišerová Dis., sociální pracovnice
Naposledy upravil(a) odbornik dne 11. září 2018, 10:03, celkem upraveno 1 x.

Mirda87

Nový příspěvek od Mirda87 » 29. květen 2018, 9:54

Ok. Tak já tedy počkám až budu mít po insolvenci. Máte pravdu. Pro dítě to bude lepší. Rád bych už nějaký dítě pochoval. Docela mi to chybí.

Odpovědět