pěstounská nebo poručenská péče

elitana
Příspěvky: 7
Registrován: 30. červen 2015, 21:13

pěstounská nebo poručenská péče

Nový příspěvek od elitana » 19. srpen 2019, 20:31

Dobrý den,
dnes na soudu o předadopční péči nám bylo sděleno, že nám umožní pouze pěstounskou nebo poručenskou péči. Máme doma již 2 měsíce soudním rozhodnutím svěřeno 12 ti měsíční dítě do péče. Dítě je právně volné. Jsme schváleni jako budoucí osvojitelé. A co obnáší poručenská péče. Je možno si toto dítě osvojit někdy v budoucnu?
Děkuji za info
Eliášová Táňa

odbornik
Příspěvky: 211
Registrován: 2. září 2014, 21:45

Re: pěstounská nebo poručenská péče

Nový příspěvek od odbornik » 26. srpen 2019, 11:48

Dobrý den,
zdravíme Vás ze Střediska. Bohužel nám nejsou známy celé okolnosti Vašeho dotazu, proto bude odpověď na Váš dotaz pouze v obecné a spekulativní rovině.

Dle toho, co popisujete, nás napadají dva důvody, proč dítě v současné chvíli nelze osvojit.

Jedním z nich může být změna právní situace dítěte, což znamená, že již toto dítě není právně volné. Mohl se ozvat biologický otec dítěte, či někdo z příbuzných a projevit zájem o dítě. Tuto informaci by Vám měla sdělit sociální pracovnice dítěte.

Druhým důvodem může být, že soud Vaší situaci mohl vyhodnotit jako nevhodnou pro osvojení avšak vhodnou pro pěstounskou péči. Důvodů může být více, například špatné finanční zázemí rodiny apod. Informace byste měli nalézt v soudním rozhodnutí.

Dítě by mohlo být osvojeno, pokud by se změnily důvody, které bránil osvojení.

Více o poručenská a pěstounské péči může nalézt zde:
https://www.nahradnirodina.cz/sites/def ... peci_0.pdf

Pro komplexnější získání odpovědi na Váš dotaz, potřebujeme znát více detailu. Můžete se s důvěrou obrátit na naší infolinku 233 355 309 nebo na e-mail info@nahradnirodina.cz

Přejeme Vám vše dobré.

S pozdravem,
Veronika Fišerová, DiS.
sociální pracovnice SNRP

elitana
Příspěvky: 7
Registrován: 30. červen 2015, 21:13

Re: pěstounská nebo poručenská péče

Nový příspěvek od elitana » 8. září 2019, 2:16

Dobrý den,
děkuji mockrát za odpověď. Bude to varianta naší situace v bydlení. Máme jednopokojový byt a doprovodná pracovnice dítěte u soudu toto řešila jako problém. Bydlíme v rodinném domě a chystáme se provést přestavbu tak, aby dítě mělo samostatná pokoj. Potom požádáme o osvojení u soudu znova.
Eliášová

Odpovědět