Adopce a antidepresiva

Gabriela1234

Adopce a antidepresiva

Nový příspěvek od Gabriela1234 » 9. listopad 2019, 11:54

Dobrý den, prosím o radu. Rádi bychom adoptovali s manželem dítě. Nám se počít nedaří ani s IVF. Máme dobře zázemí, finance, já VŠ, oba dobrou práci, zatím bydlíme v pronajatém bytě, já 35 a muž 33.

Můj problém je, že v roce 2018 jsem půl roku brala antidepresiva. Nemohla jsem spát a byla jsem ve stresu, že se nedaří počít. Je to problém? Obvodní lékař to ani v záznamu nemá. Šla jsem naprimo. Má někdo podobnou zkušenost? Bojím se, aby nám to nevzali jedinou šanci jak mít dítě. Obvodní lékař to sice do posudku napsat nemůže, ale nechci raději nic tajit.

Děkuji moc

odbornik

Re: Adopce a antidepresiva

Nový příspěvek od odbornik » 5. prosinec 2019, 11:39

Dobrý den,
zdravíme Vás ze Střediska NRP. Omlouváme se vám za prodlevu odpovědi, Vás dotaz bohužel zapadl mezi spam příspěvky.

V rámci procesu odborného posouzení žadatelů o náhradní rodinnou péči, budete muset Vy i manžel, mimo jiné, dokládat lékařské potvrzení zdravotního stavu a to i od odborných lékařů, které oba navštěvujete či jste navštěvovali, např. psychiatra. Z jeho zprávy by měl být,patrný typ léků, dávkování a důvod užívání. Lékařské zprávy jsou následně postoupeny posudkovému lékaři, který se vyjadřuje k aktuálnímu zdravotnímu stavu žadatelů i z hlediska rizik do budoucnosti.¨

Doporučujeme Vám být v procesu co nejvíce upřimní, veškeré věci, které by pak mimo vděk vyšli najevo, by Vám nejspíše více přitížili. Zároveň, může být vyhodnoceno kladně, pokud jste v případě problému dokázala vyhledat odbornou pomoc. V rámci posuzování očekávejte otázky na danou situaci, kvůli které jste potřebovala vyhledat odbornou pomoc. Při případném zamítnutí zařazení do evidence žadatelů z jakéhokoliv důvodu, máte možnost odvolání v rámci správního řízení.

Pokud byste se potřebovala k tomuto tématu na cokoliv zeptat, neváhejte se na nás obrátit na tel. 233 355 309 nebo na mail info@nahradnirodina.cz.

Hodně štěstí za SNRP přeje,

Veronika Fišerová, DiS.
sociálni pracovnice

Odpovědět