Domů » Když má dítě dva táty/dvě mámy, aneb LGBTQ+ a náhradní rodinná péče

Když má dítě dva táty/dvě mámy, aneb LGBTQ+ a náhradní rodinná péče

19. 6. 2024
Celá ČR
I lidé odlišné sexuální orientace/neheterosexuální orientace mohou žádat o zprostředkování náhradní rodinné péče.

Srdečně Vás zveme na naše další společné setkání s názvem: Když má dítě dva táty/dvě mámy, aneb LGBTQ+ a náhradní rodinná péče 

I lidé odlišné sexuální orientace/neheterosexuální orientace mohou žádat o zprostředkování náhradní rodinné péče. V České republice existuje již několik desítek tzv. “duhových rodin”, které vychovávají dítě v pěstounské péči nebo v osvojení. Tyto rodiny mají svá specifika, která se objevují snad ve všech fázích náhradního rodičovství, a proto jsme se rozhodli pravidelně pořádat diskuzní setkání zájemců o náhradní rodičovství a osvojitelů s homosexuální orientací a probírat témata, která nás v rámci výkonu náhradního rodičovství pálí nebo naopak i těší.

Možná témata setkání:

– zkušenosti s procesem zprostředkování (jednání na úřadech, příprava – co se líbilo, nelíbilo, požadavky na dítě, délka čekání na dítě,  atd.)

– první dny po přijetí dítěte do péče

– specifikace péče

Věříme, že se nám podaří otevřít bezpečný a důvěrný prostor a budeme moci diskutovat o všem, co náhradní rodičovství přináší! 

Setkáním Vás provede Markéta spolu s hostem Igorem.

Toto setkání je pro Vás ZDARMA. Aktivity projektu jsou podpořeny z dotačního programu Rodina.

Setkání není určeno pro pěstounské rodiny, které již mají uzavřenou dohodu o výkonu pěstounské péče se svojí doprovázející organizací.

V případě dotazů prosím kontaktujte: Bc. Martina Loutná, martina.loutna@dobrarodina.cz, 773 083 117.

Setkání není určeno pro pěstounské rodiny.

Pro online vzdělávání je potřeba mít stabilní a běžně rychlé internetové připojení. Vyžaduje se také mikrofon a kamera, pokud toto nemá Vás počítač, můžete použit chytrý mobilní telefon nebo tablet.

Online seminář se uskuteční prostřednictvím komunikačního programu Zoom (www.zoom.us). Program je potřeba stáhnout a nainstalovat do počítače, mobilního telefonu nebo tabletu. Není potřeba si vytvářet v programu žádný účet.

Pokyny jak si stáhnout a nainstalovat aplikaci Zoom a jak ji používat pro on-line vzdělávání přijdou přihlášeným účastníkům s předstihem před vlastním vzděláváním.

Více informací naleznete zde.

Projekt vznikl díky vzájemné spolupráci

Partneři projektu

Pražské hotely Hilton

© Všechny fotografie byly použity z webové stránky Pexels.com a z archivu Střediska náhradní rodinné péče, spolek.