Domů » Poradna » Adopce
Datum:
3 září, 2022
Autor dotazu:
Miroslav D.
Adopce
Dobry den já a manželka se snažíme o dítě ale nejde nám rozhodly jsme se pro adopci je možné si osvojit miminko a co vše potřebuji na internetu je moc informaci a nevím čemu věřit předem děkuji

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Pro čerpání informací o problematice adopce (osvojení) doporučujeme našeho aktualizovaného Průvodce náhradní rodinnou péčí. Další materiály také najdete na našich stránkách www.nahradnirodina.cz v sekci Publikace.

V případě, že se rozhodnete jít cestou osvojení, Vaše první kroky povedou na úřad sociálně-právní ochrany dětí v místě Vašeho trvalého bydliště. Zde si domluvíte první schůzku se sociálním pracovníkem, který má na starosti agendu náhradní rodinné péče, a ten Vám předá oficiální žádost o zprostředkování adopce. Po vyplnění žádosti a doložení zpráv o Vašem zdravotním stavu, ekonomických poměrech a výpisů z rejstříku trestů, následuje návštěva
sociálního pracovníka ve Vaší domácnosti.

Poté žádost postupuje na krajský úřad, který pro žadatele o náhradní rodinnou péči zajišťuje odbornou přípravu v rozsahu 48 hodin a také psychologické posouzení. Po absolvování veškerých kroků krajský úřad rozhoduje o Vašem zařazení do evidence osob vhodných stát se osvojiteli.

Rádi si s Vámi také domluvíme osobní nebo online konzultaci, při které Vám celý proces můžeme přiblížit a zodpovědět další případné dotazy. Neváhejte nás kontaktovat na naší infolince na čísle 725 756 505, nebo emailu info@nahradnirodina.cz.

Přejeme hodně štěstí.

Tým Střediska náhradní rodinné péče

Kontakt
Středisko náhradní rodinné péče, spolek
info@nahradnirodina.cz
+420 725 756 505

Projekt vznikl díky vzájemné spolupráci

Partneři projektu

Pražské hotely Hilton

© Všechny fotografie byly použity z webové stránky Pexels.com a z archivu Střediska náhradní rodinné péče, spolek.