Domů » Vzdělávání » Podcasty, videa a rozhovory

Podcasty, videa a rozhovory

Průběžně pro vás aktualizujeme seznam odkazů na podcasty, videa a rozhovory s tematikou náhradní rodinné péče, které se objevují v různých médiích a portálech. Věříme, že příspěvky mohou být inspirací pro ty z vás, kteří o adopci nebo pěstounské péči uvažují, ale i pro ty z vás, kteří již dítě do rodiny přijali.

#video
Příběh adopce
Film o cestě dvou bratrů k vlastní rodině natočil režisér Jakub Kohák.
• Nadace Terezy Maxové dětem
#video
Jakou stopu zanechá v životě dítěte kojenecký ústav?
Paní Stanislava Hošková adoptovala v roce 2014 dvojčata, která během prvních 4 měsíců vyrůstala v ústavní péči. V rozhovoru s Lucií Výbornou sdílí svoji cestu za adopcí, na kterou byla sama.
• Český rozhlas Radiožurnál
#rozhovor
Příběh Vladimíra a Andreje
Partneři Vladimír a Andrej v roce 2018 adoptovali sedmiměsíčního syna z přechodné pěstounské péče.
• Aktuálně.cz
#rozhovor
Netradiční cesta k adopci
Pozvání k rozhovoru pořadu Houpačky přijala budoucí adoptivní maminka tří měsíční holčičky. Příběh paní Kláry je zajímavý tím, že s jejím partnerem přijali holčičku nejdříve do pěstousnské péče.
• Houpačky
#video
Když adopce neskončí u jednoho nebo dvou dětí
Manželé Striovi začali svoji cestu za adopcí před třiceti lety. Po úspěšném osvojení chlapečka adoptovali dva další. Svoji rodinu ale chtěli rozšířit a nakonec do své rodiny přijali celkem dětí šest.
• Česká televize
#video
Život je jen hra
U příležitosti 100 let od narození významného psychologa Zdeňka Matějčka natočila Česká televize ve spolupráci s organizací Host nový dokument s názvem Život je hra: sto let Zdeňka Matějčka.
• Česká televize
#rozhovor
Přijmout dítě s otevřeným srdcem
Hostem pořadu Hovory rádia Český rozhlas Plus byla terapeutka a adoptivní maminka Věra Doušová. V rozhovoru hovoří o její cestě za osvojením a prvním období po přijetí syna.
• Hovory
#rozhovor
Životy biologických maminek adoptovaných dětí
Pokud jste se někdy zamýšleli nad životními příběhy maminek, které se rozhodly vzdát se svého dítěte pro adopci, doporučujeme zajímavý článek Petry Pávkové, která pomáhá dospělým adoptovaným.
• Dobrá rodina
#rozhovor
Co je to attachment a jak se buduje pevná vazba
Hostem pořadu Houpačky Radia Wave byla sociální pracovnice orgánu sociálně-právní ochrany dětí a autorka anonymního instagramového blogu Deník socky.
• Houpačky
#video
Pěstounská péče - Včera dnes a zítra - aktuality v pěstounské péči
V posledním díle našeho seriálu si budeme povídat o aktualitách v pěstounské péči a o změnách, které přinese novela Zákona o sociálně-právní ochraně dětí.
• Vesta Pardubice z.s.

Projekt vznikl díky vzájemné spolupráci

Partneři projektu

© Všechny fotografie byly použity z webové stránky Pexels.com a z archivu Střediska náhradní rodinné péče, spolek.