Domů » Vzdělávání » Příběhy

Příběhy rodin

Sdílíme s vámi autentické příběhy adoptivních a pěstounských rodin, které reflektují vlastní zkušenosti a dojmy z období podávání žádosti o zprostředkování náhradní rodinné péče, ale také z momentů, kdy jim zazvonil tolik vytoužený telefon a byli vybráni jako vhodní adoptivní nebo pěstounští rodiče. Věříme, že jejich příběhy pro vás budou inspirací nebo motivací pro podání žádosti.

Tímto srdečně děkujeme všem rodinám, které nám nezištně poskytli rozhovory.

Přijetí dcery do naší rodiny pro mě bylo asi nejvýznamnějším momentem v mém životě.
Rozhovor magazínu EDUCA s Markem Pokorným, adoptivním rodičem a sociálním pracovníkem, o jeho práci s adoptivními a pěstounskými rodinami a o přijetí a výchově dcery.
Hlavní město Praha
O adopci jsme se synem mluvili vždycky. Citlivě, ohleduplně a hlavně autenticky.
Příběh adoptivních rodičů z Prahy, kteří svého syna Jonáše přijali již před 11 lety. Jak s ním o faktu adopce hovořili doma a jak později i ve školce, se dozvíte v jejich poutavém příběhu.
Hlavní město Praha
Jsem pyšná máma dokonalé a boží romské princezny.
Jak může vypadat cesta samožadatelky za adopcí dítěte? A na co je dobré myslet, když se stanete "samomámou"? Přečtěte si příběh o zkušenostech adoptivní maminky z Prahy.
Hlavní město Praha
Splnil se nám sen. Dostali jsme syna a ještě k tomu z porodnice.
Manželé Tereza a Martin adoptovali syna přímo z porodnice. Z odborných příprav a procesu posouzení si odnáší jen pozitivní zkušenosti, stejně tak jako ze soudního procesu o osvojení.
Pardubický kraj
Stále čekáme, „až to přijde“. Jinak žijeme stejně jako doposud.
Příběh žadatelů z Hradce Králové, kteří byli v sprnu 2023 zařazení do evidenci budoucích adoptivních rodičů. Dozvíte se, na co se při podávání žádosti o zprostředkování adopce připravit.
Královéhradecký kraj
Rodičem může být jen jeden z nás. Věříme, že se to později změní.
Partneři Honza a Pepa v roce 2022 adoptovali sedmiměsíčního syna Péťu. Jaká byla jejich zkušenost s adopcí v českém systému, který dovoluje pouze jednomu z partnerů syna osvojit?
Středočeský kraj
Po letech bolesti a zklamání jsme šťastní. Jsme rodiče toho nejúžasnějšího syna.
Příběh žadatelů z Českých Budějovic, kteří začali svoji cestu za adopcí v roce 2019. Po 16 měsících čekání se dočkali vytouženého telefonátu - čekal na ně v porodnici jejich adoptivní syn.
Jihočeský kraj

Projekt vznikl díky vzájemné spolupráci

Partneři projektu

Pražské hotely Hilton

© Všechny fotografie byly použity z webové stránky Pexels.com a z archivu Střediska náhradní rodinné péče, spolek.