Domů » Poradna » Adopce a trestný rejstřík
Datum:
30 června, 2023
Autor dotazu:
Karolina
Adopce a trestný rejstřík
Dobry den. Manžel ma zaznam v trestným rejstříku. Ślo o marihuau. Trest a podminku ma uż za sebou, ukoncilo se to pred 4 roky. Budeme moc pozadat o adopce? Nebo to bude velky problem? Vlastne dite ne mame. Budu vdecna za pomoc a vysvetlene jak velka to muze byt prekazka. Dekuji!

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Při prověřování žadatelů o adopci (osvojení) se zkoumá celá škála předpokladů vztahujících se k zajištění bezpečného prostředí, ve kterém bude dítě vyrůstat – zdravotní, psychická, ekonomická i rodinná stabilita žadatelů, schopnost sebereflexe a práce na sobě, otevřenost ke změnám, které v životě nutně přicházejí, tolerance k různým specifikům dítěte (věk, etnicita, zdraví, právní situace dítěte) apod. Trestní bezúhonnost je pouze jedním ze sledovaných aspektů. Trestný čin spáchaný v minulosti nemusí být nutně důvodem pro zamítnutí Vaší žádosti. Hodnotí se v kontextu a s přihlédnutím k tomu, jak dalece může v budoucnu ohrozit přijaté dítě. Za závažné jsou považovány zejména trestné činy a mravnostní delikty na dětech. V podání žádosti o zprostředkování osvojení Vám tedy uvedený fakt nebrání.

V případě potřeby nás také můžete kontaktovat na naší infolince na čísle 725 756 505, nebo emailu info@nahradnirodina.cz. Rádi si s Vámi domluvíme osobní nebo online konzultaci, kde Vám můžeme zodpovědět další případné dotazy.

Tým Střediska náhradní rodinné péče

Kontakt
Středisko náhradní rodinné péče, spolek
info@nahradnirodina.cz
+420 725 756 505

Projekt vznikl díky vzájemné spolupráci

Partneři projektu

Pražské hotely Hilton

© Všechny fotografie byly použity z webové stránky Pexels.com a z archivu Střediska náhradní rodinné péče, spolek.