Domů » Poradna » Adopce s dvěma vlastními dětmi
Datum:
7 června, 2023
Autor dotazu:
Kateřina
Adopce s dvěma vlastními dětmi
Dobrý den, rádi bychom adoptovali chlapce ve věku 0-2 roky. Nyní máme dvě děti (2 a 4 roky),jsme sezdaní. Jaká bývá orientační čekací doba v Jihomoravském kraji? Jde mi o to, jestli má člověk šanci například do 5 let adoptovat. Jelikož máme už vlastní děti, nevím, zda nebudou preferovat rodiny bezdětné. Děkuji.

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Žadatele o osvojení (adopci) čeká nejdříve odborné posouzení a přípravy, kdy jsou po jejich úspěšném dokončení zařazeni do evidence osob vhodných stát se osvojiteli. Tento proces trvá různě dlouho dobu v závislosti na daném kraji, průměrně však cca 1 rok. Navazující období „čekání“ je potom zcela individuální s ohledem na představy žadatelů o přijatém dítěti (jeho věku, zdravotním stavu, či etniku), ale také na počet dětí vhodných k osvojení (adopci) v daném kraji a počet žadatelů. Doporučujeme tedy kontaktovat odbor sociálně-právní ochrany dětí v místě Vašeho trvalého bydliště, kde Vám sociální pracovník zodpovědný za agendu náhradní rodinné péče poskytne relevantní informace o průběhu zprostředkování osvojení ve Vašem kraji a kde lze podat žádost o zprostředkování osvojení. S vyhledáním kontaktu Vám rádi pomůžeme.

Pro více informací o jednotlivých krocích, které Vás v procesu čekají, doporučujeme detailně popsanou cestu za osvojením. Další informace naleznete také v našem Průvodci náhradní rodinnou péčí.

V případě potřeby nás také můžete kontaktovat na naší infolince na čísle 725 756 505, nebo emailu info@nahradnirodina.cz. Rádi si s Vámi domluvíme osobní nebo online konzultaci, kde Vám můžeme celý proces více přiblížit a zodpovědět případné dotazy.

Tým Střediska náhradní rodinné péče

Kontakt
Středisko náhradní rodinné péče, spolek
info@nahradnirodina.cz
+420 725 756 505

Projekt vznikl díky vzájemné spolupráci

Partneři projektu

Pražské hotely Hilton

© Všechny fotografie byly použity z webové stránky Pexels.com a z archivu Střediska náhradní rodinné péče, spolek.