Domů » Poradna » Adopce v CR cizincem s trvalým pobytem
Datum:
2 dubna, 2022
Autor dotazu:
Mirka
Adopce v CR cizincem s trvalým pobytem
Dobrý den, jaké jsou prosím možnosti pro adopci pro cizince žijícího v Praze na základě trvalého povolení k pobytu?? Děkuji za info, Mirka

Dobrý den,

děkujeme za dotaz. Podle zákona o sociálně-právní ochraně dětí může cizinec, který má na území České republiky povolen trvalý pobyt podat žádost o zprostředkování osvojení. Pokud jde o občana členského státu Evropské unie, vzniká toto oprávnění již samotným faktem bydliště na území České republiky. V rámci posuzování žádosti budou prověřovány předpoklady pro péči o dítě a zároveň skutečnost, zda cizinec bude na území České republiky pobývat i nadále po osvojení dítěte.

Žádost o zprostředkování osvojení je možné podat na odboru sociálně-právní ochrany dětí výhradně v místě tohoto trvalého bydliště. Více informací o této problematice můžete najít také v našem aktualizovaném Průvodci náhradní rodinnou péčí.

V případě zájmu si s Vámi také rádi domluvíme online konzultaci, během které Vás můžeme seznámit s procesem žádosti o zprostředkování náhradní rodinné péče.

Tým Střediska náhradní rodinné péče

Kontakt
Středisko náhradní rodinné péče, spolek
info@nahradnirodina.cz
+420 725 756 505

Projekt vznikl díky vzájemné spolupráci

Partneři projektu

Pražské hotely Hilton

© Všechny fotografie byly použity z webové stránky Pexels.com a z archivu Střediska náhradní rodinné péče, spolek.