Domů » Poradna » Antidepresiva
Datum:
23 ledna, 2023
Autor dotazu:
Laura
Antidepresiva
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat po ztrátě syna beru antidepresivum, je tohle nějaká překážka, že by naši žádost s manželem mohli zamítnout. Prášky chci postupně vysadit. Dekuju

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Zdravotní stav žadatelů se posuzuje zcela individuálně. Hodnotí se především jejich schopnosti řádně o dítě pečovat a zabezpečit mu jeho potřeby.

Při podání žádosti o zprostředkování náhradní rodinné péče budete s manželem vyzváni, abyste spolu s vyplněnou žádostí doložili vyjma dalších dokumentů také zprávu od Vašeho praktického lékaře, ve které lékař zhodnotí Váš současný stav a prognózy případného onemocnění. Pokud pravidelně docházíte k dalším specialistům (například k psychiatrovi), praktický lékař si vyžádá zprávu i od nich. Žadatelé rovněž absolvují psychologické posouzení, které zajišťuje krajský úřad. Ten v posledním kroku rozhoduje, zda žadatele do evidence osob vhodných stát se osvojiteli nebo pěstouny zařadí, či nikoliv. Proti tomuto rozhodnutí máte také případně právo se odvolat.

Další informace o procesu zprostředkování naleznete také v našem Průvodci náhradní rodinnou péčí.

V případě potřeby nás také můžete kontaktovat na naší infolince na čísle 725 756 505, nebo emailu info@nahradnirodina.cz. Rádi si s Vámi domluvíme osobní nebo online konzultaci, kde Vám můžeme celý proces více přiblížit a zodpovědět případné dotazy.

Kontakt
Středisko náhradní rodinné péče, spolek
info@nahradnirodina.cz
+420 725 756 505

Projekt vznikl díky vzájemné spolupráci

Partneři projektu

Pražské hotely Hilton

© Všechny fotografie byly použity z webové stránky Pexels.com a z archivu Střediska náhradní rodinné péče, spolek.