Domů » Poradna » Dotaz
Datum:
30 prosince, 2022
Autor dotazu:
Karolína V.
Dotaz
Dobrý den, chci se zeptat vlastním svůj byt ten pronajímám a bydlím v pronajmu ve větším já i přítel máme smlouvu v práci na neurčito měsíčně dohromady máme příjem okolo 50tisic , já nemám nikde žádný dluh, máme šanci si adoptovat dítě nebo vzít do pěstounské péče? Děkuji

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Pro podání žádosti o zprostředkování adopce (osvojení) nebo pěstounské péče není vlastnictví nemovitosti podmínkou. Zároveň není vymezena ani konkrétní výše příjmů žadatelů. Jednotlivé žádosti se posuzují zcela individuálně a prověřuje se zejména vhodnost zázemí žadatelů pro příchod dítěte do rodiny a jejich schopnost zajistit dostatečné prostředky pro řádnou péči o něj.

Uvedené informace Vám tedy nijak v podání samotné žádosti nebrání. Můžete se tak obrátit na sociálního pracovníka na městském úřadě v místě Vašeho trvalého bydliště.

Pro více informací o celém procesu zprostředkování náhradní rodinné péče najdete také v našem aktualizovaném Průvodci náhradní rodinnou péčí, který lze stáhnout online.

V případě zájmu si s Vámi rádi domluvíme také osobní nebo online konzultaci. Neváhejte nás kontaktovat na naší infolince na čísle 725 756 505, nebo emailu info@nahradnirodina.cz.

Tým Střediska náhradní rodinné péče

Kontakt
Středisko náhradní rodinné péče, spolek
info@nahradnirodina.cz
+420 725 756 505

Projekt vznikl díky vzájemné spolupráci

Partneři projektu

Pražské hotely Hilton

© Všechny fotografie byly použity z webové stránky Pexels.com a z archivu Střediska náhradní rodinné péče, spolek.