Domů » Poradna » Mezinárodní adopce
Datum:
4 března, 2024
Autor dotazu:
Karolina
Mezinárodní adopce
Dobry den, Chtela jsem se informovat, jake jsou podminky a proces pro adopci ditete z CR zahranicnim homosexualnim parem, konkretne ze Svycarska? Diky predem. Pekny den.
Dobrý den,

děkujeme za Vaši zprávu. Zprostředkování mezinárodního osvojení (tedy adopce českého dítěte do zahraničí) má v kompetenci výhradně Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí v Brně. Níže zasíláme kontakt na právničku oddělení mezinárodních adopcí, která má na starost konkrétně Švýcarsko a která Vám může poskytnout detailnější informace o jejich praxi a postupu. Další informace o jednotlivých krocích při zprostředkování mezinárodní adopce naleznete také v Metodickém doporučení pro zprostředkování mezinárodního osvojení do ciziny.

Kontakt:
Mgr. Veronika Ryšavá
+420 778 409 644

Rovněž přikládáme prohlášení Úřadu z ledna tohoto roku o změnách při zprostředkování mezinárodních adopcí. Vzhledem k výraznému poklesu počtu dětí vhodných pro mezinárodní adopci a vysokému počtu žadatelů o tuto formu adopce Úřad nyní spolupracuje výhradně s Dánskem, Itálií, Španělskem, Švédskem, Norskem a Finskem.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Tým Střediska náhradní rodinné péče
Kontakt
Středisko náhradní rodinné péče, spolek
info@nahradnirodina.cz
+420 725 756 505

Projekt vznikl díky vzájemné spolupráci

Partneři projektu

Pražské hotely Hilton

© Všechny fotografie byly použity z webové stránky Pexels.com a z archivu Střediska náhradní rodinné péče, spolek.