Domů » Poradna » Odborné přípravy u nesezdaných párů
Datum:
3 listopadu, 2023
Autor dotazu:
Michaela
Odborné přípravy u nesezdaných párů
Dobrý den, ráda bych se zeptala na adopci v případě, že mám partnera (jsme spolu 12 let), nejsme manželé. Vím, že bych žádala tedy jako jednotlivec, a tak mne zajímá, zda by se musel můj partner též účastnit vzdělávacích besed, nebo pokud by se neúčastnil, byl by to důvod k zamítnutí? Oba jsme hodně zodpovědní, ale nevím jak jsou besedy časově náročné a v jakých časech, abychom si nevyčerpali na ně veškerou dovolenou (nebo já klidně vyčerpám, hlavně aby jsme už byli rodina...). Děkuji.
Dobrý den,

děkujeme za Vaši zprávu. V případě nesezdaných párů podává žádost o zprostředkování osvojení (adopce) pouze jeden z nich v místě jeho trvalého bydliště. Součástí odborného posouzení jsou však všechny osoby, které v domácnosti bydlí, tedy i druhý partner, jelikož i on se bude na péči o dítě podílet.

V prvním kroku je tedy nutné, abyste oba doložili veškeré dokumenty k žádosti o zprostředkování (lékařské zprávy o zdravotním stavu, výpisy z trestních rejstříků a potvrzení o příjmech). Následně proběhne návštěva sociálního pracovníka ve společné domácnosti (za účasti vás obou) a poté společně absolvujete odborné přípravy a psychologické posouzení. Odborné přípravy probíhají zpravidla v kombinaci odpoledních setkání během pracovního týdne a víkendových setkání. O konkrétních termínech příprav a psychologického posouzení budete informováni s dostatečným předstihem. Přesné rozvržení setkání však doporučujeme zkonzultovat se sociálním pracovníkem na úřadě, kde budete žádost podávat.

V případě dotazů se můžete obrátit i na naši infolinku na čísle 725 756 505 nebo emailu info@nahradnirodina.cz. Rádi si s Vámi domluvíme osobní nebo online konzultaci a celým procesem Vás provedeme.

Přejeme Vám hodně štěstí.

Tým Střediska náhradní rodinné péče
Kontakt
Středisko náhradní rodinné péče, spolek
info@nahradnirodina.cz
+420 725 756 505

Projekt vznikl díky vzájemné spolupráci

Partneři projektu

Pražské hotely Hilton

© Všechny fotografie byly použity z webové stránky Pexels.com a z archivu Střediska náhradní rodinné péče, spolek.