Domů » Poradna » Osvojení miminka
Datum:
19 května, 2023
Autor dotazu:
Anonym
Osvojení miminka
Dobrý den, maminka přišla teď ve svých 38 letech o svého vymodleného chlapečka v 6. měsíci těhotenství – přestala ji fungovat děloha. Strašně se trápí a chtěla by si adoptovat miminko. Má mě ( 21 let ) a dvě mladší dcery (17 a 12 let). Moc touží po miminku, ale 17 létá dcera dělala v minulosti mamce problémy – nechodila do školy, byla nezvládatelná, byl tam problém i s drogami, byla v diagnostickém ústavu apod. Bude mít brzy 18 let….budou i na tohle vše brát ohledy při podávání žádosti o osvojení? ( já a nejmladší sestra jsme bezproblémové – já teď maturuji a nejmladší sestra je dobře vychovaná, chodí do kroužku, má dobré známky…) Hezký den s pozdravem S.

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Při posuzování žadatelů o adopci nebo pěstounskou péči provádí orgán sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) takzvané sociální šetření v domácnosti, u kterého by měli být přítomni všichni členové domácnosti, tedy i všechny děti, které v domácnosi bydlí. Sociální pracovník bude zjišťovat stabilitu rodinného prostředí, motivace pro přijetí dítěte a mapovat rodinnou historii. V rámci rozhovorů s ostatními členy domácnosti bude zjišťovat i jejich postoj k přijetí dítěte a dále také, jak by takový příchod nového člena rodinu ovlivnil.

V podání žádosti určitě žádné z uvedených informací mamince nebrání. Může se obrátit na odbor sociálně-právní ochrany dětí v místě jejího trvalého bydliště, kde je možné žádost o zprostředkování adopce podat. S vyhledáním kontaktu Vám rádi pomůžeme. Více informací najdete také v našem Průvodci náhradní rodinné péče.

V případě dalších potřeb se také můžete obrátit na naši infolinku na čísle 725 756 505 nebo na email info@nahradnirodina.cz.

Tým Střediska náhradní rodinné péče

Kontakt
Středisko náhradní rodinné péče, spolek
info@nahradnirodina.cz
+420 725 756 505

Projekt vznikl díky vzájemné spolupráci

Partneři projektu

Pražské hotely Hilton

© Všechny fotografie byly použity z webové stránky Pexels.com a z archivu Střediska náhradní rodinné péče, spolek.