Domů » Poradna » Osvojení – Středočeský kraj
Datum:
4 září, 2023
Autor dotazu:
Lenka
Osvojení – Středočeský kraj
Dobrý den, příští týden nás čekají přípravné kurzy pro osvojitele. Zajímalo by nás, zda po kurzech bude už vydáno rozhodnutí, nebo budeme ještě dál prověřováni…? Všechny požadované doklady (zdravotní dokumentaci, potvrzení o zaměstnání,atd) jsme dokládali ihned na začátku s žádostí, psychotesty jsme už také absolvovali. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Odborné přípravy žadatelů o náhradní rodinnou péči (osvojení nebo pěstounskou péči) jsou zpravidla posledním krokem při posuzování jejich žádosti o zprostředkování adopce nebo pěstounské péče. Po dokončení příprav vypracovává organizace, která přípravy pro žadatele zajišťuje, hodnotící zprávu, ke které se zpravidla přikládá i zpráva z psychologického posouzení. Po zhotovení zprávy často následuje ještě poslední schůzka, během které žadatele organizace seznámí s výstupy této zprávy.

Následně je zpráva zaslána na krajský úřad, který zkompletuje veškerou dokumentaci a rozhodne, zda žadatele zařadí do evidence osob vhodných stát se osvojiteli (případně pěstouny), či nikoliv. I v případě zamítnutí (rozhodnutí o nezařazení do evidence) mají žadatelé právo se odvolat k Ministerstvu práce a sociálních věcí.

V případě potřeby nás také můžete kontaktovat na naší infolince na čísle 725 756 505, nebo emailu info@nahradnirodina.cz. Rádi si s Vámi domluvíme osobní nebo online konzultaci.

Tým Střediska náhradní rodinné péče

Kontakt
Středisko náhradní rodinné péče, spolek
info@nahradnirodina.cz
+420 725 756 505

Projekt vznikl díky vzájemné spolupráci

Partneři projektu

Pražské hotely Hilton

© Všechny fotografie byly použity z webové stránky Pexels.com a z archivu Střediska náhradní rodinné péče, spolek.