Domů » Poradna » Psychický stav
Datum:
20 července, 2023
Autor dotazu:
Kateřina
Psychický stav
Dobrý den, Ráda bych se zeptala jestli by bylo překážkou v adopci, když jsem po jednom porodu měla poporodní depresi (nebyla jsem hospitalizována a ani nikdy předtím jsem žádnými problémy netrpěla). Díky moc a krásný den.

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Posouzení psychického stavu žadatelů o zprostředkování adopce (osvojení) se zaměřuje především na charakteristiku jejich osobnosti a na jejich předpoklady pro řádnou péči a výchovu dítěte. Pokud tedy Váš psychický stav nebrání v péči a dlouhodobému naplňování potřeb dítěte, není se čeho obávat.

Při podání žádosti o zprostředkování osvojení budete vyzvána, abyste spolu s vyplněnou žádostí doložila vyjma dalších dokumentů také zprávu od Vašeho praktického lékaře, ve které lékař zhodnotí Váš současný stav a prognózy případného onemocnění. V rámci odborných příprav poté žadatelé absolvují také psychologické posouzení, které zajišťuje krajský úřad. Ten v posledním kroku rozhoduje, zda žadatele do evidence osob vhodných stát se osvojiteli zařadí, či nikoliv. Proti tomuto rozhodnutí máte také případně právo se odvolat.

Další informace o procesu zprostředkování naleznete také v našem Průvodci náhradní rodinnou péčí, který naleznete v příloze odpovědi.

V případě potřeby nás také můžete kontaktovat na naší infolince na čísle 725 756 505, nebo emailu info@nahradnirodina.cz. Rádi si s Vámi domluvíme osobní nebo online konzultaci, kde Vám můžeme celý proces více přiblížit a zodpovědět případné dotazy.

Tým Střediska náhradní rodinné péče

Kontakt
Středisko náhradní rodinné péče, spolek
info@nahradnirodina.cz
+420 725 756 505

Projekt vznikl díky vzájemné spolupráci

Partneři projektu

Pražské hotely Hilton

© Všechny fotografie byly použity z webové stránky Pexels.com a z archivu Střediska náhradní rodinné péče, spolek.