Domů » Poradna » Svěření dětí zpět do péče matky
Datum:
12 května, 2023
Autor dotazu:
Elizabeth
Svěření dětí zpět do péče matky
Dobrý den,prosím vás.Mam děti v pěstounské péči a už mám jenom dva měsíce nato,abych je dostala zpět.Po dlouhodobém 16cti létem vztahu sem se rozešla s tyranem a alkoholikem,ale já sem byla v léčebně kvůli alkoholu taky, protože život s ním se nedal vydržet.Od té doby se to semnou na sociálce táhne,že jsem alkoholička,děti mi ale i tak byly svěřeny do péče,zamilovala sem se a žiju s novým skvělým přítelem,ale přišla jsme o byt ve kterém sem z dětma žila protože mě propustili bezdůvodně z práce kvůli snižování stavů zaměstnanců a já neměla byt s čeho platit a musela sem děti dát do péče pěstounů protože sem věděla že skončím na ulici.Nemela sem v kapse ani korunu.Pritel našel podnájem v podmínkách bez teplé vody a tvořila se plíseň,umřel mi bráška a děda zůstal sám.Okamzite,sem si ho vzala i do těchto podmínek a narychlo scházela být,abych se mohla o dědu postarat,mamka ho chtěla dát do domova důchodců,ale já sem řekla že ne a děda chce být semnou.Byt sem sehnala a bydlíme už skoro měsíc v krásném čistém 2+1,přišla sem k penězům.Mam našetřené,mamka mi chce vzít děti ale já už mám podmínky proto,abych si je vzala.Miluju je nadevsechno na světě,přítel mi pomáhá jak může a mamka s mojima bývalým,otcem dětí mi vyhrožuje,že děti nedostanu.Ja nepiju a žiju slušný život.Sem tam si Zajdu večer na 2-3 piva poblíž baráku a jdu spát.Podala sem si návrh k soudu,že chci děti zpět.Prosim vás,mám šanci?

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Bohužel nemáme k Vašemu případu dostatek informací, a proto nedokážeme odhadnout, jaká je možnost pro získání dětí zpět do Vaší péče.

Určitě je v této fázi možné podat návrh k soudu na zrušení pěstounské péče. Takový krok bude i pro Vaše děti důležitý signál, že o ně stojíte. Doporučujeme obrátit se na právníka z oblasti rodinného práva, který by Vás u soudu zastupoval a pomohl se sepsáním zmíněného návrhu. Vzor návrhu je možné dohledat i na internetu, sepsat jej a zkonzultovat s právníkem v nejbližší občanské právní poradně. Příslušný kontakt na poradnu naleznete v tomto odkazu. Záležitost také doporučujeme projednat s orgánem sociálně-právní ochrany dětí (dále jen „OSPOD“), jenž bude v případě zahájení soudu o zrušení pěstounské péče velmi pravděpodobně v roli opatrovníka dětí zastupujícího jejich zájmy. To, zda OSPOD doporučí zrušení pěstounské péče dětí, bude hrát v rozhodnutí soudu důležitou roli.

V případě dalších potřeb se také můžete obrátit na naši infolinku na čísle 725 756 505 nebo na email info@nahradnirodina.cz.

Tým Střediska náhradní rodinné péče

Kontakt
Středisko náhradní rodinné péče, spolek
info@nahradnirodina.cz
+420 725 756 505

Projekt vznikl díky vzájemné spolupráci

Partneři projektu

Pražské hotely Hilton

© Všechny fotografie byly použity z webové stránky Pexels.com a z archivu Střediska náhradní rodinné péče, spolek.