Domů » Poradna » Záznam v rejstříku trestů
Datum:
19 září, 2023
Autor dotazu:
Daniela
Záznam v rejstříku trestů
Dobrý den s manželem zvažujeme adopci bohužel máme ale záznam v rejstříku trestů já měla zákaz řízení a manžel byl 3 roky ve výkonu trestu…Tahle doba je už dávno pryč a tak jsem se chtěla zeptat jestli má cenu o adopci usilovat a nebo nám to rovnou zamítnou …. Děkuji

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Trestný čin spáchaný v minulosti nemusí být nutně důvodem pro zamítnutí Vaší žádosti. K hodnocení žádostí o zprostředkování adopce nebo pěstounské péče se přistupuje zcela individuálně. Trestné činy či přestupky se hodnotí s přihlédnutím k tomu, jak dalece může v budoucnu ohrozit přijaté dítě. Za závažné jsou pak považovány zejména trestné činy a mravnostní delikty spáchané na dětech. V podání žádosti o zprostředkování osvojení (adopci) Vám to však nebrání.

Mimo výpis rejstříku trestů budete vyzváni také k doložení zprávy o Vašem zdravotním stavu (zprávou od praktického lékaře, či dalších odborníků), dále potom zprávou o Vašich ekonomických poměrech (potvrzením zaměstnavatele o výši platu za posledních 12 měsíců, či doložením daňového přiznání). Následně žadatelé absolvují také odborné přípravy v rozsahu 48 hodin a psychologické posouzení. Na závěr je vypracována zpráva, ve které se hodnotí zejména kompetence pro výchovu dětí a osobnostní charakteristika žadatelů.

Další informace o procesu zprostředkování naleznete také v našem Průvodci náhradní rodinnou péčí. Odkaz na něj najdete pod touto odpovědí.

V případě potřeby nás také můžete kontaktovat na naší infolince na čísle 725 756 505, nebo emailu info@nahradnirodina.cz. Rádi si s Vámi domluvíme osobní nebo online konzultaci.

Tým Střediska náhradní rodinné péče

Kontakt
Středisko náhradní rodinné péče, spolek
info@nahradnirodina.cz
+420 725 756 505

Projekt vznikl díky vzájemné spolupráci

Partneři projektu

Pražské hotely Hilton

© Všechny fotografie byly použity z webové stránky Pexels.com a z archivu Střediska náhradní rodinné péče, spolek.