Domů » Poradna » Zvířata a adopce
Datum:
17 července, 2023
Autor dotazu:
Markéta V.
Zvířata a adopce
Dobrý den, žádáme a manželem o adopci. Můj manžel je též adoptovaný, a proto mě děsí, že mi jeho maminka, která tímhle procesem prošla straší. Straší nás, že nám nikdo dítě asi nesvěří, když máme doma papouška,psa,kocoura a králíky. Je známý nějaký případ kdyby tomu tak skutečně bylo? A jaké jiné barikády by nás mohli zastavit pro kontrole sociální pracovnice??? Děkuji za odpověď Markéta

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Po doložení nezbytných dokumentů k podání žádosti o adopci (osvojení) dochází k návštěvě sociálního pracovníka z oddělení sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) v domácnosti žadatelů. Účelem této návštěvy je zejména posouzení vhodnosti prostředí pro příchod a následnou výchovu přijatého dítěte. Domácí mazlíčci obecně nebývají žádným problémem, pokud je zřejmé, že je zajištěna adekvátní péče a jejich pobyt by dítě nijak neohrožoval. Bytové podmínky žadatelů jsou zároveň pouze jedním ze sledovaných aspektů žádosti o zprostředkování osvojení. V rámci celého procesu se mapují především osobnostní předpoklady žadatelů pro řádnou výchovu dítěte a zabezpečení stabilního a bezpečného prostředí.

V případě potřeby nás také můžete kontaktovat na naší infolince na čísle 725 756 505, nebo emailu info@nahradnirodina.cz. Rádi si s Vámi domluvíme osobní nebo online konzultaci, kde Vám můžeme zodpovědět další případné dotazy.

Tým Střediska náhradní rodinné péče

Kontakt
Středisko náhradní rodinné péče, spolek
info@nahradnirodina.cz
+420 725 756 505

Projekt vznikl díky vzájemné spolupráci

Partneři projektu

Pražské hotely Hilton

© Všechny fotografie byly použity z webové stránky Pexels.com a z archivu Střediska náhradní rodinné péče, spolek.