Domů » Identita dítěte v adopci a kontakt s biologickou rodinou

Identita dítěte v adopci a kontakt s biologickou rodinou

23. 10. 2024
Celá ČR
Na tomto semináři budeme otevírat klíčová a zásadní témata v adopci, a to jsou biologická rodina přijatého dítěte a jeho identita.

Srdečně Vás zveme na seminář pro adoptivní rodiče i jejich příbuzné a blízké z celé ČR. Seminář je určen jak pro rodiny již se svěřenými dětmi, tak i pro žadatele o osvojení, kteří na děťátko teprve čekají. Zváni jsou nejen rodiče a děti, ale také jejich příbuzní, blízcí, přátelé, prostě ti, kterým ovlivnilo a ovlivňuje život to, že v jejich životě je osvojené dítě.

Na tomto semináři budeme otevírat klíčová a zásadní témata v adopci, a to jsou biologická rodina přijatého dítěte a jeho identita. Seminář je určen pro skupinku max. 15 lidí, aby bylo možné se pečlivě věnovat konkrétním případům.

Děti vyrůstající v adopci mají velmi složitý úkol – vyrovnat se s tím, že neznají své biologické rodiče. Pro nás, kdo jsme vyrostli ve vlastní rodině, je těžké porozumět tomu, jak silné pro ně toto téma je. Bez pomoci adoptivních rodičů je těžké tento úkol zvládnout. I když dítě své biologické rodiče nezná, vztah k nim má a tento vztah se vyvíjí. A na adoptivních rodičích záleží, jak. Je také otázkou, zda je možné, aby si dítě vybudovalo zdravou identitu, aniž by mělo možnost své biologické rodiče poznat. Budeme se věnovat tomu, jak s tímto tématem pracovat tak, aby to přispívalo zdravému vývoji dítěte, aby se posiloval vztah s adoptivními rodiči a také aby se uzdravovalo vše, co souvisí s historií přijatého dítěte a jak mohou adoptivní rodiče své děti v této oblasti podpořit. Ujasníme si možnosti bezpečného – zpravidla jednorázového – kontaktu adoptovaného dítěte s biologickým rodičem, zda je možný a jakým způsobem.

Toto setkání je pro Vás ZDARMA. Aktivity projektu jsou podpořeny z dotačního programu Rodina.

Setkání není určeno pro odbornou veřejnost, ani pro pěstounské rodiny, které již mají uzavřenou dohodu o výkonu pěstounské péče se svojí doprovázející organizací.

Pro online vzdělávání je potřeba mít stabilní a běžně rychlé internetové připojení. Vyžaduje se také mikrofon a kamera, pokud toto nemá Vás počítač, můžete použit chytrý mobilní telefon nebo tablet.

Online setkání se uskuteční prostřednictvím komunikačního programu Zoom (www.zoom.us). Program je potřeba stáhnout a nainstalovat do počítače, mobilního telefonu nebo tabletu. Není potřeba si vytvářet v programu žádný účet.

Pokyny, jak si stáhnout a nainstalovat aplikaci Zoom a jak ji používat, přijdou přihlášeným účastníkům s předstihem před vlastní akcí.

Více informací naleznete zde.

Projekt vznikl díky vzájemné spolupráci

Partneři projektu

Pražské hotely Hilton

© Všechny fotografie byly použity z webové stránky Pexels.com a z archivu Střediska náhradní rodinné péče, spolek.