Domů » Jsem babička, teta, děda, strejda či jiný blízký adoptovaného dítěte – co je jinak?

Jsem babička, teta, děda, strejda či jiný blízký adoptovaného dítěte - co je jinak?

12. 11. 2024
Celá ČR
Srdečně Vás zveme na otevřené setkání pro příbuzné, blízké i přátelé adoptivních rodin a adoptovaných dětí.

Srdečně Vás zveme na otevřené setkání pro příbuzné, blízké i přátelé adoptivních rodin a adoptovaných dětí. Setkání je pro ty, kterým ovlivnilo a ovlivňuje život to, že v jejich životě je osvojené dítě.

Setkání tentokrát povede Markéta Švejdová spolu se zkušenou adoptivní babičkou.

Přijetí adoptovaného dítěte s sebou přináší mnoho krásného, ale také mnoho změn. Dítě, které je adoptováno již přichází do rodiny s ranou zkušeností, která nebývá jednoduchá, a proto pro svůj zdravý vývoj potřebuje jinak nastavenou péči a výchovný styl než dítě, které by se do rodiny narodilo. Adoptované dítě s sebou přináší mnoho otázek a ani vy se nemusíte být jisti, jak dítě chránit před reakcemi okolí či zda adoptivní rodiče přistupují k dítěti správně, zda něco nedělají příliš či málo. Výchovný styl adoptovaných dětí se odlišuje od běžného a mnozí lidé v okolí adoptovaného dítěte ho mnohdy neznají a nerozumí mu. Přitom dobré porozumění adoptovanému dítěti a správný přístup k němu velmi pomáhá tomu, aby se jeho raná zranění podařila uzdravit a ono mohlo žít spokojený život. I adoptivní rodiče často potřebují ve svých nejistotách podporu – právě do Vás a od lidí, kteří jim rozumí. Těšíme se na setkání s Vámi!

Toto setkání je pro Vás ZDARMA. Aktivity projektu jsou podpořeny z dotačního programu Rodina.

Setkání není určeno pro pěstounské rodiny, které již mají uzavřenou dohodu o výkonu pěstounské péče se svojí doprovázející organizací.

Pokyny k online vzdělávání:

Pro online vzdělávání je potřeba mít stabilní a běžně rychlé internetové připojení. Vyžaduje se také mikrofon a kamera, pokud toto nemá Vás počítač, můžete použit chytrý mobilní telefon nebo tablet.

Online seminář se uskuteční prostřednictvím komunikačního programu Zoom (www.zoom.us). Program je potřeba stáhnout a nainstalovat do počítače, mobilního telefonu nebo tabletu. Není potřeba si vytvářet v programu žádný účet.

Pokyny jak si stáhnout a nainstalovat aplikaci Zoom a jak ji používat pro online vzdělávání přijdou přihlášeným účastníkům s předstihem před vlastním vzděláváním.

V případě dotazů prosím kontaktujte Lenku Seinerovou, lenka.seinerova@dobrarodina.cz, 724 111 917.

Více informací naleznete zde.

Projekt vznikl díky vzájemné spolupráci

Partneři projektu

Pražské hotely Hilton

© Všechny fotografie byly použity z webové stránky Pexels.com a z archivu Střediska náhradní rodinné péče, spolek.