Domů » Obavy budoucích náhradních rodičů: Geny, nebo výchova?

Obavy budoucích náhradních rodičů: Geny, nebo výchova?

3. 6. 2024
Celá ČR
Jak velký vliv mají geny na přijaté dítě? Jak je to se sklonem k závislému chování, tj. k alkoholismu, drogové závislosti, případně dalším druhům závislostí?

Setkání je určeno zejména pro zájemce o adopci či pěstounství, pro žadatele v přípravách či rodiny čekající na přijetí dítěte. 

Jak velký vliv mají geny na přijaté dítě? Jak je to se sklonem k závislému chování, tj. k alkoholismu, drogové závislosti, případně dalším druhům závislostí? Jak reagují geny v závislosti na prostředí? Jaký vliv na dítě mají z pohledu genetiky různé traumatické zkušenosti? Jak je to se sklonem k promiskuitnímu chování nebo brzkému zahájení pohlavní života? Co z hlediska genetiky etnikum vlastně znamená? Co se kromě barvy kůže všechno dědí? Přijďte na seminář zjistit odpovědi.

Toto setkání je pro Vás ZDARMA. Aktivity projektu jsou podpořeny z dotačního programu Rodina.

Setkání není určeno pro pěstounské rodiny, které již mají uzavřenou dohodu o výkonu pěstounské péče se svojí doprovázející organizací.

Pokyny k online vzdělávání:

Pro online vzdělávání je potřeba mít stabilní a běžně rychlé internetové připojení. Vyžaduje se také mikrofon a kamera, pokud toto nemá Vás počítač, můžete použit chytrý mobilní telefon nebo tablet.

Online seminář se uskuteční prostřednictvím komunikačního programu Zoom (www.zoom.us). Program je potřeba stáhnout a nainstalovat do počítače, mobilního telefonu nebo tabletu. Není potřeba si vytvářet v programu žádný účet.

Pokyny, jak si stáhnout a nainstalovat aplikaci Zoom a jak ji používat pro online vzdělávání přijdou přihlášeným účastníkům s předstihem před vlastním vzděláváním.

Více informací naleznete zde.

Projekt vznikl díky vzájemné spolupráci

Partneři projektu

Pražské hotely Hilton

© Všechny fotografie byly použity z webové stránky Pexels.com a z archivu Střediska náhradní rodinné péče, spolek.