Domů » Obavy budoucích náhradních rodičů: Zdravotní otázky v náhradní rodinné péči

Obavy budoucích náhradních rodičů: Zdravotní otázky v náhradní rodinné péči

20. 5. 2024
Celá ČR
Jaké zdravotní problémy mají nejčastěji děti svěřované do náhradní rodinné péče?  Jaká jsou rizika přijetí dětí drogově závislých rodičů?

Setkání je určeno zejména pro zájemce o adopci či pěstounství, pro žadatele v přípravách či rodiny čekající na přijetí dítěte. 

Jaké zdravotní problémy mají nejčastěji děti svěřované do náhradní rodinné péče?  Jaká jsou rizika přijetí dětí drogově závislých rodičů?  Jak vypadají abstinenční příznaky u dítěte? Co se dá zjistit ze zdravotní dokumentace? Jaká práva mají náhradní rodiče u doktora a ve zdravotnickém zařízení? Pojďte s námi zjistit, jaká je realita v této oblasti, než se rozhodnete, jaké dítě přijmete do náhradní rodinné péče.

Toto setkání je pro Vás ZDARMA. Aktivity projektu jsou podpořeny z dotačního programu Rodina.

Setkání není určeno pro pěstounské rodiny, které již mají uzavřenou dohodu o výkonu pěstounské péče se svojí doprovázející organizací.

Pokyny k online vzdělávání:

Pro online vzdělávání je potřeba mít stabilní a běžně rychlé internetové připojení. Vyžaduje se také mikrofon a kamera, pokud toto nemá Vás počítač, můžete použit chytrý mobilní telefon nebo tablet.

Online seminář se uskuteční prostřednictvím komunikačního programu Zoom (www.zoom.us). Program je potřeba stáhnout a nainstalovat do počítače, mobilního telefonu nebo tabletu. Není potřeba si vytvářet v programu žádný účet.

Pokyny, jak si stáhnout a nainstalovat aplikaci Zoom a jak ji používat pro online vzdělávání přijdou přihlášeným účastníkům s předstihem před vlastním vzděláváním.

Více informací naleznete zde.

Projekt vznikl díky vzájemné spolupráci

Partneři projektu

Pražské hotely Hilton

© Všechny fotografie byly použity z webové stránky Pexels.com a z archivu Střediska náhradní rodinné péče, spolek.